Veszpremi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 16692

Én azt mondom, hogy igen, nekem, mint mászóvilágon kívüli földi halandónak (3.2e méter fölött önerőből sosem jártam, nem is tervezem), ez tiszteletre méltó eredmény, ha nem is a csúcs, annak fényében, hogy a többi mászó el sem indult, ő megpróbálta a körülmények ellenére is, és ugye öreg hegymászó a jó hegymászó, vagy hogy is szól a mondás, visszafordulni tudni kell, akár 50 méterrel a cél előtt is. (bocs, nem feltétlen idevaló, de ilyenkor akaratlanul is eszembe jut, Erőss Zsoltéknak sajnos ez nem adatott meg semmilyen égi sugallatra (valójában nem tudjuk a pontos okokat és nem is fogjuk...), egy rossz szót sem szólok én arra a mászóra, aki visszafordul). (költői kérdés: vajon ilyen körülmények között Zsolt megcsinálta volna-e a csúcsot?) Hogy ki kit szponzorál, ki milyen szponzort tud megszerezni, az meg egy üzleti dolog (ha nem állami pénzt költ), engem nem érdekel, nem is találkoztam a KD reklámjával, csak az olvasott netes oldalakon, de inkább azt nézném, mint az eu-s kapányplakátokat. Remélem, lesz még Dávidnak egy kísérlete a napokban, sok sikert és bölcsességet hozzá!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16690)