"Például a padlófűtéses épületekben eleve probléma a túl száraz levegő."
Ahol probléma a száraz levegő, az egész biztosan nem a padlófűtés miatt van. A padlófűtéstől semmivel sem lesz kevesebb víztartalma a levegőnek.
Ez kb ugyanolyan tévhit, mint pl az, hogy a hőszigetelt házban nem kapsz levegőt, vagy megjelenik a penész.
Amikor elterjedtek a jól szellőztetett középületek/plázák (amelyeket mellékesen légfűtéssel fűtenek), akkor elterjedt az a közhiedelem is, hogy a légfűtés szárítja levegőt :) ami persze (a padlófűtéshez hasonlóan) szintén nem igaz, csak éppen ezek az emberek addig még életükben nem jártak télen jól szellőző - tehát a jó szellőzés miatt alacsony páratartalmú - épületben.
A lakásban lévő levegő relatív páratartalma KIZÁRÓLAG a levegő víztartalmától és aktuális hőmérsékletétől függ. Sem egyik, sem másik jellemző fog megváltozni attól, hogy fűtésnél ugyanazt a hőmennyiséget radiátor, légfűtés, padlófűtés vagy akármi szolgáltatja.
Persze ha előtte a házat jancsikályhával fűtötték 18 fokosra,
a padlófűtés beszerelése után meg hirtelen 24 fok lett az átlag, akkor ugyanannak a levegőnek persze, hogy alacsonyabb lesz a relatív páratatalma, mert az ugyanolyan víztartalmú melegebb levegő mindig szárazabb. Tehát a padlófűtés bevezetése után valóban szárazabb lett a lakáslevegő, de csakis azért, mert ugyanaz a gramm/köbméter víztartalmú levegő hirtelen 6 fokkal melegebb lett.
Sem a padlófűtés, sem a légfűtés nem von ki vizet a levegőből, hogy aztán azt titokban gyűjtögesse egy föld alatti tartályban vagy palackozva eladja a Szaharában :)