sure Creative Commons License 2014.05.17 0 0 5611

Brutálisan jó volt ismét látni, hallani őket élőben pontosan 10 év után!

Kicsit aggódtam, hogy a TEE önmagában kevés lesz, de szerencsére tévedtem, mert nem az volt, hogy lenyomták a TEE albumot, aztán függöny, csókolom, voltak extra számok bőven, tulajdonképpen egy teljes koncertanyagot előadtak.

 

Setlist, amennyire emlékszem:

 

Trans Europa Express

Spiegelsaal

Schaufensterpuppen

Europa Endlos/Franz Schubert

Ätherwellen

Sendepause

Nachrichten

Geigerzähler

Radioactivity (japánul!)

Computerwelt

Numbers

Heimcomputer

Die Roboter

Tour De France/Chrono

Boing Boom Tschak/Techno Pop/Music Non Stop

 

A Radioaktivität-ig azt gondoltam, hogy kicsit "halk", nincs elég basszus. Lett. Aztán a basszus meg a hangerő megmaradt, de szerintem a Computerwelt-től kezdve volt egy kis technikai probléma, valamelyik bal felső effekt hangszóró nem szólt, vagy nem mindig szólt rendesen; némelyik sztereo effekt érdekesen szólt (kimaradt, vagy nagyon halkan szólt). Fritz többször mutogatott is bőszen fölfele, ők is észlelték a problémát, dehát nincs megállás ugye, music non stop...Nagyon bízom benne, hogy ma estére kijavítják.

Extra meglepi volt a Radioactivity japánul, és minden második Hiroshima Fukushimával helyettesítése.

 

Az after partyra nem mentem el végül, eléggé fáradt voltam így is az egész heti reggel fél ötös felkelések után, meg elég hajmeresztő volt az időjárás már az odaúton, még világosban is, ez éjszakára csak rosszabb lett.