tp329 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 34897

Nem, nem itatom.

Jó pár éve semmit nem használunk. Max alamecet.

Néha van veszteség, ha ÉN elszúrok valamit. Illetve van genetikai érzékenység is az emésztőszervi bajokra, erre érdemes odafigyelni, a gyakori új egyed bekerülése is rizikófaktor az új korokozó törzsek bekerülése miatt.

 

Nem zavar, ha valaki gyógyszerez, mindenki olyan technológiát alakít ki, amilyet jónak gondol.

De egy gyógyszerezett állományt én nem tartok vegyszermentesnek, valami tuti marad benne a tányéron is. Én megelékszem azzal, ami kivédhetetlenül belekerül a takarmányból, vízből, levegőből, nem teszek még hozzá egy lapáttal.

 

Az antibiotikum adása megelőzésként több szempontból necces, de ez gondolom ismert mindenki előtt. Rezisztencia kialakulsá stb.

Múltkorába volt egy kis szócséplésem, hogy vajon mennyire egészséges a gyógyszerezett állomány trágyáját kihordani a saját veteményesbe (éveken keresztül) és utána az ott termett zöldséget elfogyasztani? Ezt is mindenki eldönti maga.

 

Mennyi is az az 1-2 hét? Mennyi idő is ez a nyúl életéből? Ha 12 hetesen vágod akkor kb. az életének a 25 %-ában toltál bele valamilyen "gyógyszert". Gyógyszeres táp, Trisulmix stb.

 

Ez, az egyéb tényezők miatt max. egy picivel ad jobb minőséget, mint a bóti és még dolgozni is kell vele!

 

Én, így látom.

Szép napot, itt még mindig esik, nem egy szénacsináló hét a mostani :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (34886)