vjucy Creative Commons License 2014.05.13 0 0 1933

Üdvözlöm,

 

Szeretném a segítségét kérni a következőben. Nagymamám (2012. július) és Édesapám (2013. január) egymás után haltak meg kb. fél év eltéréssel. Nagymamám háza a testvérem és én és a 2 unokatestvérem hagyatéka lett. A testvéremé 3/8-ad az enyém 3/8-ad, a másik két unokatestvéremé pedig 1/8-1/8. Az egyik unokatestvérem a másiknak engedményezte, így gyakorlatilag úgy néz ki, hogy nekem és testvérem együtt 3/4-ed az unokatestvéremé 1/4 rész lett.

Az örökölt ingatlan az unokatestvérem ingatlanának a szomszédja. (A nagymamám és az unokatesóm valamelyik felmenője testvérek voltak). A probléma az, hogy a konyha ablaka az unokatesó portájára néz, ezért addig az eladásba nem akar belemenni, amíg ez az ablak be nincs falazva, illetve állítólag a kerítés lyukas. 

A kérdésem az, hogy joga van ahhoz, hogy az adás-vételbe ezek miatt ne menjen bele? Ha befalaztatom az ablakot, kinek kell azt kifizetni? (anyag+ munkadíj) - nekem teljesen mindegy, hogy ki veszi meg, és hol van ablak, hol nincs....

Illetve, mivel ez egy kis falu, azt is kikötötte, hogy akkor sem megy bele, hogyha a vevő kisebbségi lenne.

 

Kérem, segítsen, hogy ezeket megteheti-e, illetve én mit tehetek?

 

Nagyon köszönöm