maczkohathy Creative Commons License 2014.05.10 0 0 687

Az én ajánlásom behatárolt a Panasonicok tekintetében:

 

NV-F75 (VHS)

NV-F77 (VHS)

NV-FS88 (SVHS)

NV-FS100 (SVHS)

NV-FS200 (SVHS)

 

Az FS200-at nagyon meg kell nézni, mert mivel ez Time Base Correctoros, kisebb stúdiók is használták, lehet legyalult példány is.

 

Már ha sikerül bármelyiket megtalálni. A többi típust személy szerint nem ajánlom, ezekben van alumínium öntvény mechanikai alaplap, tönkretenni őket rendkívül nehéz. Az elektronikájuk meg nagyon jó.

Nekem tavaly befutott egy FS88 a vateráról nagyon jó áron, de azóta sem jött velem szembe ilyen hirdetés, évek óta figyeltem egy jó példányra várva, testvérnek az F75 mellé.

 

Van egy Sony SLV-SE830-am is, ami az utolsó jog-shuttle gombbal fölszerelt Sony volt, az akkori csúcsmodelljük (2003) de a szekrényben lakik eltéve, mert nem kedvelem, dacára annak, hogy a képe szép, eszméletlen gyors szervó a mechanikája, de akkor sem az a stílus, mint a Panáim. A Panák olyanok, mint a harckocsi, ez a Sony meg erősen hasonlít hozzájuk képest egy gyufásdobozra. Mondom ezt annak ellenére, hogy magam vettem újonnan márkaboltból anno.

 

Azt hiszem ezt nem írom le többször, hanem csak belinkelem majd a hozzászólást, ha megint akad kérdező :-))

Előzmény: K.I.K.I. (686)