Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3

A képen egyébként egy Pachypodium lamerei látható, nálunk gyakorlatilag csak ezt az egy fajtát lehet kapni, virágboltosok sem tudják, hogy létezik több féle(!), ha valaki szeretne egyéb változatokat magvetéssel kell próbálkoznia! A magvetésről csak annyit, hogy vagy kikel vagy nem, ugyanolyan körülmények közt vetett  és tartott magokból az egyik fajta 80%-os aránnyal kel, a másik 0-val! Előszőr lássunk egy tavalyi magoncot: Aztán következzen 2 idei: A tavalyi természetesen egy lamerei, ill. a háttérben egy geayi szára látszik, de még nem levelesedett ki az idén. A második képen szintén az előbbi kettőből látható egy-egy magonc, abszolút jól látszanak a különbségek, bár a geayi szerintem a tavalyitól is jelentősen eltér, pedig annak a "maradékából" vetettem! Csak reménykedem, hogy a leanderhez vagy a sivatagi rózsához hasonlóan itt is lehetnek eltérések a magonc és az anyanövény között, így talán új hibridek is keletkezhetnek, bár magyarul a weben erről gyakorlatilag  semmiféle infót nem találtam!

Előzmény: Törölt nick (2)