vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34579

Én sem akarok vitatkozni senkivel, maradjunk annyiban hogy e téren nem egyezik az álláspontunk. Azért az ember meg a nyul között kicsit tegyünk különbséget. Ha már a veszettségnél járunk, az ember egymás után kap pár injekciót 1-2 hét szünettel, és utána míg él nem kell emiatt aggodnia,mert egy életre védelmet nyujt, a kutyát meg évente oltják, ezeknél miért nem tudják egy életre kialakítani a védettséget? Ügyelnek rá hogy meg ne penészedjen a pénzed a zsebedbe! Évente fix kiadásokat tesznek kötelezővé, hogy nehogy már boldoguljon a paraszt, már elnézést a kifejezésért. Elég csak a kutyaoltásra, meg ujabban a csipre gondolni. Na annak aztán nagy haszna volt! De hogy ne ragozzam csak egy példa: Évente kell az 1 évnél idősebb marhákból vért venni, és azt megvizsgáltatni a laborban, hogy az állományod továbbra is hármasmentes maradjon, de kérdem én MINEK! mikor nem tejre megyek, hanem vágóállat előállítására? Azt meg a vágás előtt jó alaposan megvizsgálják, de mindenki tudja, hogy ha netán benn lenne a betegség akkor nem csak 1 lesz beteg, hanem egyből az összes! Mindből vért vesznek, és elküldi az orvos a laborba, és nyom nekik egy tbc injekciot is. Csak gondolj bele ez marhánként 8 ezer a vérvétel 2 a tbc inekció és betegségenként tán 3 ezer a vérvizsgálat de még erröl nem kaptam meg a csekket, tavaly ennyi volt, és 3 vagy 4 betegségre nézik, így minimum 22 ezer vizsgálattal együtt! És nem elég 1böl vizsgálni egy zárt tenyészetben, ahová max az inszeminátor látogat el néha, az meg bevizsgált spermát hoz. Na ez is lehuzás, és kész röhej. Hát ha 1 helyröl esznek, nyalják magukat, logikus, h pl a brucellozis nem áll meg csak az egyiknél. Pl vannak az Aids-es betegek, csak emberrel terjed, nincs ellenszere, mégse tudják megfékezni! Zárják be ezeket az embereket egy olyan helyre ahonnan nem tudnak érintkezni egészséges társaikkal, és kész. Ma már fejlett a technika ha akar valamit net és videotelo és kész. Emberek ezreit mégsem mészárolhatják le emiatt. Pedig akkor nem lenne aki terjesssze a betegséget! Egyszer majd mutálódik a vírus, más állat is képes lesz terjeszteni, és onnan már meg is lesz oldva a föld túlnépesedési gondja. A nyulnál is addig míg a gyogyszeriparnak nem lesz érdeke az hogy 1 életre védett legyen myxo ellen addig csak ezt a kis szérumot adja a nagyközönségnek, mert jövőre is akar ebböl sok pénzt beszedni! Nem olyan hülye, hogy magának keresztbe tegyen. Ez teljesen olyan mint a tervezett elavulás, pl megveszel egy tv-t, birja pl 2 évig, és utána kuka mert többe kerül megjavítattni mint venni egy ujat! és így a gyártónak holnap is meg 2 év mulva is lesz munkája, nem fog éhen halni. Ez csak logika! De ez az én álláspontom, mindenkinek szive joga mást gondolni!