vadtas Creative Commons License 2014.04.23 0 0 34557

Nekem ilyenkor kiköltöznek őszig a tapsik a kertbe, és én nem oltom őket. Az ol plafonján millió szúnyog huzódik meg, ha be tud menni főleg ilyen időjárás mellett. És odatenni mellé szinte a vacsit tálalod nekik. Sok emberrel beszéltem mikor elkezdtem a nyulazást, és aki csatornaparton lakik ahol a nádas tele van szúnyoggal még az sem oltja a nyulait. Nekem eddig ezzel nem volt gondom, nyár elején előjönnek a tünetek, és lassan el is mulnak. Amit előző évben lekezeltek a szunyogok az meg már szo szerint immunis lett, pedig biztos, hogy azt is csípik, nemcsak a fiatalt. Legyenek jo kondiban, egészségesek, és nem lesz gond. Hallottam praktikákat, van aki a ketrecet bekeni fáradt olajjal, de én nem szeretem mert sok idő után is fog az olaj. Tied a csapat azt csinálsz vele amit akarsz, de járj utána hogy a környékeden ki mit használ oltják e egyáltalán vagy sem az állományt. egy szúnyog nem repüli át a világot letelepszik egy jó helyen, és ha az állományodban nincs lappango mixos nyul, (amit korábban megcsípett fertőzőtt szunyog, vagy amit beoltottak), akkor lehet 1000 szunyog is a nyulaknak kutya baja sem lesz. Ez az oltás egy ördögi kör, mert ha egyszer oltassz onnantol kezdve nem hagyhatod ki, mert ha egy egészséges szunyog megcsíp egy oltott nyulat, abbol is ugyanugy felveszi a betegséget, és onnantol kezdve az is fertőz. A különbség annyi, hogy ideális esetben az oltásban legyengített korokozó van, és azt könnyebben leküzdi a páciens. Nálam már az állományban van a betegség, mert van olyan nyulam amit az elözö gazdi oltott, és ami tulélte a csípést, és emiatt valoszínű, hogy a többi is hordozo lett idöközben, magyarul a vírus már benne lappang, és akkor jön elő ha valamilyen ok miatt legyengül az állat immunrendszere. 

Előzmény: thefactory (34532)