Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 538

Sok sikert az ionos digitalizálóhoz, remélem sok öröme lesz benne..  -:)))

Amit a választás napján vásároltam HITACHI VT-420E készüléket, ezen is a Tunernél feljebb volt állítva jóval a fényerő az átlagos normától. még a tévénél is fényesebbre volt véve, a fekete nem fekete volt, hanem opálos fekete, mintha a tévén jól felnyomnánk a fényerőt és ezáltal a színt hazavágja egy kissé.. Azért írom, hogy kissé, mert még így is látszott ezen a VT-420E-n, hogy a felvétele tovább színesíti az alakok fejét a tévében, mint maga az adás, vagy a videó tunerjén keresztül, amin amúgy tovább színesedik a tévé eredeti Tunerjéhez képest. Beállítottam a videó Tunerjét a normál, köztes értékre, jó nehezen lehetett ennél a készüléknél hozzáférni, ki kellett szabadítanom, hogy hozzáférjek, de látszott, hogy már felcsavarták, mert a köztestől jóval feljebb volt csavarva amin állítani kell és a műanyag takaró hátsóját ahogy leemeltem a Tuner hátlapjának lemeze egyből leesett, holott hozzá sem értem és ha rendesen vissza van pattintva az 'magától nem szokott leesni', körömmel is elég nehéz kipattintani, körbe mindenhol vissza van pattintva ha rendesen vissza van téve, most vissza pattintottam rendesen és beállítottam a köztes értékre, ehhez még tévéhez sem kellett bekötni, mert ismerem már, hogy hogyan kell állnia, úgyhogy már ránézésre láttam, hogy el van állítva rendesen, nemcsak a képminőségen..

Ennek a VT-420E-nek már nem olyan jól hozzáférhető ezen része sem, a VT-110E áramköre egy sínben van, csak ki kell kicsit hajtani a hátulja is könnyen leszedhető és átmenetileg visszahajtani és állítás közben akár nézni is lehet a képernyőn, úgy, hogy semmi sem ér semmihez, tehát nem száll el a gép semmitől sem. Ennél a VT-420-nál már nincs sínben az áramkör, nehezen lehet kiszabadítani, kábeleket is ki kell húzni, mert feszül az egész, ha meg ki van szedve és főleg kihúzva úgy meg nem lehet elindítani, ehhez a Tuner visszaállításhoz mondjuk nem is kell, mert a normál értékre a műanyag állító csavar fejének állásának helyzetével vissza lehet állítani, de ez a VT-420E kidolgozottsága, belseje már nem olyan egyedi, kommerszebb és erre már nem mondanám, hogy egy életre tervezték. A szín nagyon erős és szintén felszínesíti a felvételt még tovább mint a VT-110E, de a kidolgozottsága meg azért a képminősége már nem olyan, alatta van..