army74 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 30591

Olvasom, hogy van egy ember aki nagyon emlegeti a Belwin akkufajtát ami olcsóbb a lifepo4-nél és tulajdonságokat tudhat. Sose hallottam ilyenről, és a net se tud róla sokat... Milyen akku ez?

 

http://totalbike.hu/tesztek/2011/09/03/nem_fizettem_a_benzinkuton/?cp=1

 

gyurma73 hozzászólása:

 

Itt van az eb elhantolva...

5-7 órás töltésidő, viszont - mert a jó mindig megérdemli méltó büntetését - elképesztően magas ár. Mindkettő oka a lítiumakkumulátor, meg a 700 W töltési teljesítmény.
Battery: Li Fe Po4, 20 cells 3,6V/40Ah/2.880Wh
Charger: Input 220-240 VAC 45-55Hz/Output 60V (84V) 10A
ezek a gyári adatok. Sajnos az akkupakk árát csak becsülni tudom, de több, mint a szerkentyű árának bő fele.
Ugyanez Blewin rendszerű akkupakkal (cca. 150 ezerért) 40-50 perc alatt lenne tölthető, azonos tömeg és térfogat, illetve teljesítmény adatok mellett.
Miért kell ionos akkumulátor, és a bazi nagy ionok szilárd közegben történő vándorlására töltéskor ennyit áldozni, amikor mindez megoldható csinos kis filigrán elektronokkal (folyékony közegben) is.
Minden elektromos járműnek az akkumulátor az alapja, a tömeg-térfogat-teljesítmény-ár interdependencia valamilyen, jó vagy rossz megoldása. Itt a lítium rossz megoldás, még közepest sem érdemel... Ötös nincs, mert valamelyik ujjamat mindig meg kell harapnom, de azért egy erős négyest ki lehetne Blewinből hozni!
Aki meg a rossz megoldást preferálja, áldásom rá, fizesse meg, és ha tönkrement, vegyen aranyáron újat... 
Blewin javítható, tehát egyrészt a garanciaidőben ingyen, utána meg fillérekért folyamatosan menetkészen lehet tartani a járgányt.