sunstr.
2014.04.12
|
|
0 0
20191
|
"A sületlenségekről meg tudod annyit, hogy egyszer gondold már át - az összes piachívővel együtt - hogy ha ilyen borzalmas volt a valóság, ahogy lefested, akkor HOVA tudott zuhanni... ja igen, a winner-mentalitású zaccnak az a szabadság hiánya és a legmélyebb borzalmasság, ha ők gátoltak az önérdek-érvényesítésben.. tudod, pont mint az ontopic EUROMajdan PR zöme, akiknek fontosabb a saját luivutton táskájuk, meg a saját gyerekük nyugati elitiskolája, mint honfitársai alapvető egzisztenciája...."
A valóság közben az, hogy a tervgazdasághívőknek fontosabb csupán a mának élni és a jővőre úgy gondolni hogy majd csak lesz valahogy! Pontosan a tervgazdálkodás számlájára írható a nyomor és nem a privatizációéra. A tervgazdálkodás által kiépített ipar keresletét és kínálatát Moszkva határozta meg ami ugye eleve torz volt. A rendszerváltozás után Moszkva se vett volna tőlünk egy darab fogpiszkálót se. Az ipar fejletlen volt, a nyugati iparokhoz képest magas költségen működött, és még ennek tetejébe gyártottunk volna hetet havat feleslegesen tovább, mindezt azért hogy mindenkinek legyen munkája?
"És hogy hogy jutsz el onnan aránylag kevesebb áldozattal a részleges piaci viszonyokig? Nem kell hozzá nagy fantázia, elég Kínára nézni... "
Illetve nem egészére ugyebár:-)) Csak annak tituláljátok. Szerinted miért is fektet be oda nyugat? Mert Kína úgy gondolta annak idején hogy inkább jöjjön sok multi fillérekért és jóval kevesebb bérért foglalkoztatva. Mára annyira futotta a fasza Kínának hogy a(nagyvárosokban) az átlagbér évi 57473 jüanos azaz 2,05 millió évi átlagbért tudhat magának. Ez 170ezer forint havonta. A jövőt tekintve nagy bajban vannak, nem tudják majd hogyan finanszírozni nyugdíj és tb rendszert ha hamarosan a világ legöregebb országa lesz a demográfiai adatok szerint mivel a népességük 25%-a lesz 65 évnél idősebb. És mindezek fejében muszáj fenntartaniuk az egyke politikát, tehát ebben a tekintetben a fiatal idős arány brutálisan torz lesz. Szóval isten ments a kínai modelltől minden tekintetben. Kínában is már igencsak vannak társadalmi különbségek és munkanélküliség is! A minőségi oktatásért pedig fizetni kell rendesen.
"A kérdés ontopic apropója meg még mindig az, hogy most Ukrajna pont ezen a válaszúton áll."
A fentiek mellett egy percig sem kételkedik az értelmes ember hogy Ukrajna hova tartozzon ha jóindulatúak akarunk lenni. |
Előzmény: Antisystem (20182)
|
|