párnaf Creative Commons License 2014.04.09 0 0 129

Írod ghepard, hogy talán javíthatnék a dioptriámon is.

Mindig azt mondták nekem, hogy olyan 40 év körül (amikor az ép szemű embereknek kell először olvasó szemcsi) majd javul a szemem kicsit.

Amikor előjött ez a szemszárazság és el kezdtem sokat hordani a szemüveget, pár hét alatt 2 dioptriát romlott a szemem. A frász jött rám.

Itt a fórumon egy optikus csaj elmagyarázta, hogy miért, ezzel nem untatlak benneteket.

Most van 2 szemüvegem, egyet olvasáskor használok, a másikat mindig.

Olyan érdekes ez is, hogy egyrészt azt mondják, hogy az az egészséges a szemnek, ha hol közelre nézünk, hol távolra, tehát nem jó sokáig egy bizonyos távolságra, főleg közelre nézni.

És az ép szem szépen igazodik is ehhez.

Azért kérdeztem azt, hogy mikor kezdett előjönni a szemszárazság, mert esetleg lehet egy olyan, hogy fáradt a szem, mert nem lát jól.

Pl. most, a vizsga előtt a tananyagot a gyengébb szemüveggel olvastam. Fájdogált a szemem.

Ebből csak azt akarom kihámozni, hogy vajon jó-e, ha dolgoztatjuk, netán kissé erőltetjük a szemet?

Ami esetleg fájhat, de lehet, hogy ez egy „hasznos” fájdalom.

Ilyeneken gondolkozok, hogy ha mondjuk itthon a gyengébbik szemcsit hordanám, javulhatna-e a szemem?

Amúgy szerintem már most ezzel a legújabb szemüvel se látok teljesen jól.

Szombaton viszem a lányomat kontrollra, majd én is elolvasom a táblát, amin a számok vannak.

Neki azt mondta a dokinénije, hogy olvasáskor a régi szemüt használja.

Egy bibi van, ha a régi szemüben vagyok, hogy el kezd fájni a fejem, mintha tiltakozna az agyam.

Mint ahogy neked is fájt ghepard, amikor nem használtad a szemüveget.

Vagy neked csak a szemed fájt akkor?

Vagy ilyenen agyalok, hogy van az asztalomon egy kis párásító készülék. Ultrahanggal veri szét a vizet.

És a vízkövet is. Az asztal, de még a szemöldököm is vízköves. Tényleg:)

Nem lehet, hogy a kis vízkő szemcsék a szemembe is bekerülnek?? Szerintetek??

És hogy vajon miért csak a szemem külső zuga fáj, ill. egy másik pont, ott ahol a lencse volt. Annak is inkább csak a széle fáj. A kemény lencse picike.

De ott máshogy fáj, ott inkább olyan kidörzsölődést érzek, a zugnál pedig hm.. nem tudom, kicsit élesebb fájdalmat vagy nyomásárzékenység. Franc tudja.

Mielőtt leültem ezt megírni, pislogtam egy adagot és most folytatom tovább.

Ja igen! Ghepard! Másfajta szemtornát csináltál?

Előzmény: ghepard (120)