Victoire Creative Commons License 2014.04.02 0 0 9257

Komolyan ilyet mondott a Tegyeszes ügyintézőtök? Hogy az az egyik célja az utánkövetésnek, a hogy gyerekek tisztában legyenek azzal, hogy örökbe fogadták Őket? Ha ez így van, akkor ebben az országban nagyon nagy baj van. És ezt most a legkomolyabban mondom. Mert az örökbefogadás lezárásával minden szempontból az én gyerkem lesz. Én döntöm el, hogy milyen értékrendet adok neki, mit mondok el, és mit nem. Senki, de senki nem kötelezhet arra, hogy elmondjam neki, hogy örökbefogadtuk (még akkor sem, ha jelenleg ez a pszichológiai AJÁNLÁS), és arra sem, hogy ha úgy döntök, hogy elmondom neki, akkor mikor és hogyan tegyem ezt.

Ennek az egész utánkövetésnek egyébként semmilyen szempontból semmi értelme nincs. Állandóan azzal jönnek, hogy Magyarországon a védőnői hálózat ilyen-olyan szuper és mennyivel átfogóbb, mint bárhol máshol. A védőnőnek pont az az egyik feladata, hogy ha az örökbefogadás után kérdésem, problémám van, mint ahogy lehetne akkor is, ha én szülöm azt a gyereket, akkor hozzá fordulhatok. És ha ő személyesen nem tud segíteni, akkor tovább tud küldeni oda, ahol tudnak. (A mi védőnőnk remek, eddig minden tanácsa jónak bizonyult.)

Előzmény: hókifli (9252)