kemorgo Creative Commons License 2014.04.01 0 0 34222

Írtam a múlt hét végén, hogy 11-et fialt az anya.

Hát baszki, nem tudok számolni, igaz, csak úgy nagyjából számoltam át, még épp, hogy megszülettek. Szombaton rájuk néztem, gyanús volt, hogy nem jól számoltam, de nem alaposkodtam.

Ma reggelre selejtezett egyet az anya. Délelőtt kivettem a fészket és alaposan átszámoltam a gyerekeket, még mindig van 12 :D

Kíváncsi leszek, mennyi marad belőle, előző alomba 11-et fialt, és egyet abból is kiselejtezett háromnaposan.

Lehet, benne is van debreceni fehér vér, a gyerekei között mindig van 2-3 amik kaliforniai jegyeket viselnek, amúgy piros szemű fehérek, csak az orruk, a fülük, a tappancsok és a farok sötét. Átnéztem a debreceni elérhető leírását a neten, és ott láttam, hogy előfordulnak ilyen egyedek. 

 

Vadtas!

Igen, már emlékszem :D

Nálam a fészek egyszerű, anyához mért műanyag rekesz. Egy másik anyámnak elég a kisebb narancsos rekesz, ehhez azért nagyobbat kell beraknom, elég méretes jószág. Vagy a másik kimondottan vékonyka :D. Igaz, annak viszont eszméletlen mennyiségű teje van, röhögve felnevel 10-12 gyereket. Most is tíz van alatta, 4 hetesek múltak a gyerekek, ma 750 gr volt az átlagsúly. Három hét előtt eszük ágában nincs kijönni a fészekből. A lepke jellegű bakkal igen szép kombinációt hoznak, gyorsan növő, jó húsformájú vágnivalók :D

 

Reggi! 

Régen láttunk errefelé. Már azt hittem, nem nyulászkodsz. Pedig ritkaszép ketreceket csináltál, kár lenne értük :D

 

Papi!

Aha, értem, hogy te hogy érted.  Így már világos. Köszi.

Előzmény: Ladybee (34220)