Mexico City Creative Commons License 2014.03.29 0 0 49

Dehogynem ér. Épp annyit, amit jelent. A többi felhasználó pontosan tudja, hogy mit.
A fejlesztők képtelenek a végfelhasználók szemével nézni a saját művüket. A végfelhasználók meg csak ritkán jeleznek, akkor is csak kis problémákat. Más felhasználó cégektől is hallok jó ötleteket, ugyanazokat a javaslatokat,amelyek bennem is megfogalmazódnak. De nem fárasztják magukat, hogy szóljanak a programozóknak, ahogy én sem. Már próbáltam egy dobozos szoftver gyártónak elmondani, hogy felhasználói szemszögből hogy lenne a jobb. Lekezelően a tudomásomra hozták, hogy az úgy van jól, ahogy kitalálták és hozzájuk kell aklalmazkodnia a felhasználónak és nem fordítva. Hogy legyek megtisztelve, hogy egyáltalán megvehettem a programjukat. Jól meg tudják magyarázni a programozók az érdekeik szerint, hogy mi miért jó nekünk és mit gondoljunk másképpen.
Ezért nem fogom itt kifejteni, hogy alapjában véve hol, milyen fontos részleteken kellene változtatni. Ha ezekre rájön egyszer egy szoftveres cég végre magától, az sikeres lesz.

Előzmény: nyubocs (48)