midnight coder Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17636

Egy ország titkosszolgálata kb. azt tud meg rólad, amit akar. Akár papír alapon levelezel akár elektronikusan, akár hagyományos telefonon akár mobilon. Ha képben vagy, akkor bármit megtudnak rólad. Az olyan eszközök mint az e-mail, twitter, facebook, stb. ezt csak annyiban bővítik, hogy könnyebb a rendszer számára képbe kerülni. Ugyanakkor ez erősen korlátozza is ezeknek az eszközöknek a használhatóságát: ha minden olyan postot összegyűjtenénk a polidiliről amiben szerepel a terrorista kifejezés - beleértve ezt is - és előkerítenénk a küldőjét, akkor vajmi kevés valódi terroristát fognánk - egészen pontosan nullát. Ugyanakkor eljátszana vele pár hónapig a komplett magyar titkosszolgálat.

 

A dolog másik oldala, hogy mint tisztességes polgárnak, nekem jó-e ha figyelnek ? Én azt mondom, elvileg jó. Ha ezzel elkapják az aktuális agyament terroristát aki fel akarja robbantani alattam a hetes buszt azért, hogy itthon is bevezessék az iszlám törvénykezést, csak hallgassák le nyugodtan ahogy a feleségemmel megbeszélem hogy mi legyen a vacsora. Más kérdés, hogy Pl. jelenleg ha ellopják az autódat és van biztosításod, akkor azért imádkozhatsz, hogy el ne kapják a tolvajt egy térfigyelő kamerával, mert ha elkapják és közben már szétszedte és eladta a kocsidat, a biztosító nem fizet neked egy vasat sem, mondván hogy pereld te ki a tettesből a kocsi árát. Amire pedig a hazai jogrendszerben esélyed nincs. De ez nem a technológia hibája, hanem a buzi hazai törvényeké.

Előzmény: Ronix009 (17581)