vadtas Creative Commons License 2014.03.24 0 0 34133

Ki az aki nem szokott oltani szunyog ellen? ti mit használtok? A faluban van egy öreg, sok éve nyulazik, és ő mondta nekem tavaly, hogy ő nem oltja miota ilyen drága az oltoanyag. Pedig vízparttol 20 méterre lakik, és annyi ott a szúnyog mint a fene. Mondta nekem, hogy az oltoanyagban is ugyanaz van mint ami a  szunyogcsípéssel kerül be a nyulba, és járt úgy anno h az oltásba is belepusztultak a nyulai, és akkor döntött ugy h ö nem fizet azért, h a hatás ugyanaz legyen. Ajánlotta az elektromos rovarcsapdát, vettem is egyet a kazánházba raktam, be is vált, nyáron hetente takarítom, légy ellen semmit sem ér néha odatéved 1-2, de nem számottevő, de a szúnyogra nagyon hatásos! de nem mertem betenni az istállóba a sok szalma széna, meg a nádtető miatt. Oda elég egy kis szikra hogy az egész porig égjen, így inkább nem is kockáztatok. Viszont tavaly nem oltottam lesz ami lesz alapon, és nem volt gond a szunyoggal! Kiraktam ilyen csapdákat, amit még anno a gömörszölösi ökologiai intézetben láttam az ö istállojukban, és azt kell mondanom, hogy nagyon is bevállt. A légy ellen is ilyet használok, és azóta a marhák is nyugodtabbak.Házi szúnyog csapda: Szükséges elemek: 1 csésze víz 1/4 csésze barna cukor 1 gramm élesztő 1 db 2 literes palackban Útmutató: 1.. Vágjuk le a műanyag palackot a felénél. 2.. Keverjük el a barna cukrot forró vízzel. Hagyjuk kihűlni. Amikor a kihűlt, öntsük a palack alsó felébe. 3.. Add hozzá az élesztőt. Nem kell keverni. Szén-dioxidot állít elő, amely vonzza a szúnyogokat.   Mivel nyitott az istálló egész nyáron, ezeket a bejáratokhoz célszerű elhelyezni, Ha megtelt cserélni, és néha ha már nem érzik a szaga cserélni a lötyit benne.  Légy ellen ugyanez a rendszer, csak ott a cukorra én személy szerint cefrét, vagy sört öntök, egy pár csepp ecettel, mert az kiemeli a bukéját :D de láttam már aki cukor helyett a szörpre esküszik. Jó ha a kertben kiakasztod a gyümifára a darazsak ellen is gyümiéréskor, Nálunk a körtefát agusztusban meg sem lehetett közelíteni a sok darázs miatt, egyik este mikor nyugi volt kiakasztottam, másnap meg is telt a rohadékokkal és beledöglött egy csomó :D Szóval kíváncsi lennék ki mit használ aki nem olt, és neki mi a tapasztalata. :D Lehet nem a legszebb látvány de az istállóban szerintem nem ez a lényeg!