ghepard Creative Commons License 2014.03.24 0 0 100

Hát ez már szép teljesítmény, s méghozzá egyenetlenebb úton.

 

Meglehet, hogy még csak a szemhéjak remegnek, de ezek is már megmozgatják a szemeket is. Ha fogod látni eszeveszetten mozogni a világító piros kicsi pöttyöt a sötétben teljesen nyitott szemmel, akkor már biztos, hogy a szemek is fognak mozogni.

 

Hát a bacik elszaporodhattak, most hogy alig volt rajtad a ktlencse meg elkezdted többet és jobban mozgatni a szemeidet - ezzel igencsak megnehezítetted a picik életét és csökkent a számuk, lehet tetemesen is.

 

Hát szerintem a napszemcsi is pontosan ugyanazt teszi a szemekkel, mint a rendes szemcsi. Korlátozza a természetes választ a helyzetre. Ha sokszor napszemcsit viselsz, akkor a szem elveszti alkalmazkodó képességét a naphoz, a sok fényhez és anélkül egész megerőltető lesz a tűző napon lenni. Nekem például semmi problémán nincs, mindennap kint vagyok, télen is nyáron is. Ahogy hosszabbodnak a nappalok egyre többet vagyok kint és egyre többet is süt a Nap. Így fokozatosan a szemek is hozzászoknak az egyre több és hosszantartó napsütéshez. Sokszor nyáron kint vagyok 10-16 óra között is......

 

Hát érdekes az biztos, nekem csak jó tapasztalataim vannak ezekkel. Már látok a TV-ben is tudományos csatornákon, hogy több helyen is kutatják a különböző rezgések hatását az emberi szervezetre. A szemeknél is ezek a gyors mikromozgások miatt maradt meg az egyetlen fickónak a  hosszabb űrkaland után is a 100%-os látása. Neki a normálisnál gyorsabban mikromozognak a szemei és a gravitáció meg a föld mágneses mezeje nélkül csak lecsökkentek kb a normális szintre és így még jó maradt a látása. A többieknek is lecsökkent a mikromozgások sebessége, de az már nem volt elég a jó látás megőrzéséhez a hosszan tartó űrkaland során.....

Előzmény: tiszta (?) lap (99)