Csimpolya Creative Commons License 2014.03.22 0 0 13146

Tegnap ellátogattam a Gardenexpora, hogy körbenézegessek. Megérte, mert nagyon sok szép kerti bútort, egy-két csodás kinézetelű kemencét és grillsütőt láttam, no meg rengeteg bugyborékoló fürdőkádat, a fejlettebbeknél külön hely volt a pezsgősüvegnek. Ez utóbbin jókat derültem, Viszont azért egy kicsit csalódott vagyok, mert nem volt túl nagy a választék virágokból, illetve palántákból. Igaz, péntek az első nap volt, valószínű, hogy szombat-vasárnap több kiállító jön el. A legszebb orchideák Thaiföldről érkeztek, ezen azt értve, hogy nem a magyar kertészetekben tenyésztették és nevelték, hanem tényleg Sziámból származik az onnan jöttek árusították. Csodaszépek voltak, hosszan gyönyörködtem bennük. Meghallgattam az Orchidea Társaság elnökének tájékoztatóját az ilyen növények gondozásáról, és megnyugodtam: eddig mindent jól csináltam. Azután találtam egy helyet, ahol málna, szeder, egres és ribizli sarjakat árultak, tovább sokféle kardvirág gumót és rózsatöveket. Mindez Szlovákiából érkezett. Nem tudtam megállni, és vettem két olyan málnatövet, ami sárga termést hoz. Ma elültettem, és érdeklődéssel várom az eredményt.