Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.03.19 0 0 17782

Ahogy megérkeztünk pénteken, már nagyon szomjasak voltunk. Útközben csak vizet ittunk.

Először visszaváltottuk a Tescoban az üres üvegeket, (a krumloviakat nem vették vissza.), aztán, amíg volt pénzünk, bevásároltunk.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Első utunk a Magistr-ba vitt. (Magistr - Brněnský minipivovar, Hrnčiřská 23 ) www.pivovarmagistr.cz

A kaja jó volt, friss, ízletes. A főnök be volt nyomva. Kicsit beszélgettünk vele, na ez túlzás, mert csak csehül tudott, de a pincér tolmácsolt. Meghívott minket a 6. képen látható gömbölyű pohár sörre. Illata nagyon finom, gyümölcsös volt, de az íze nekem kesernyés. A felét otthagytam.

A másik 2 fajta

Kelly 11° 0,5 lit, Kc 22, az étlapon Kc 27 volt.

IPA Rektor 15° 0,3 lit, Kc 30,

http://www.pivovarmagistr.cz/sites/default/files/jidelni_listek.pdf

 

 

 

 

  

-------------------------------------------------------------------------------------------

A szállás elfoglalása után még szomjasabb lettem, ezért irány a belváros.

Výčep Na stojáka, Běhounská 16. Talponálló. Primatort ittam, semmi gond nem volt vele. 

 

    

-------------------------------------------------------------------------------------------

A Főtéren a színház épületében PU-rel oltottam a szomjamat. 0,5 lit Kc 36

WiFi Pass: cedcedced

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Zelená kočka-val szemben van ez a hely:

U Vsech Certu,  Dvorákova 6/8 www.ucertu.cz

Bratcice 12°0,5 lit  Kc 32

Merlin 0,3 lit Kc 23

Hermelin 68 Kc

   

  

    

Vasárnap indulás előtt ugyanitt ebédeltünk.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Výtopna, Starobrněnská 12. Itt is kétszer voltunk. Kongott az ürességtől szombat délután, és vasárnap de. 11-kor is. Az asztal közepén fut a sín.

Výtopna, Hlinky 34. Ez a hangulatosabb. Szombaton 13 órakor nagy nehezen kaptunk itt helyet, pont végzett egy család.

Nagyon hangulatos a kisvasút.  

Starobrno-medium 0,5 lit 30 Kc,

Cerné Starobrno 0,3 lit 22 Kc

Kaja nagyon rendben volt. 

Starobrněnská 12

 

Hlinky 34

  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Zelená kočka

 

Érdekes drága ízek. Kocour Sumecek 16° 54 Kc.

 


-------------------------------------------------------------------------------------------

Zeleny Dvere, Smetanova 4

 

Kétszer is voltunk itt. Szombat este zene is volt. Sör, kaja kifogástalan.

Starobrno 12° 0,5 lit 29 Kc,

Krusovice psenic 0,5 lit 32 Kc

Krusovice  barna 10° 0,3 lit  18 Kc

Kaja:  Kur Steak s oli 135 Kc

-------------------------------------------------------------------------------------------

Na, ide nem mentünk be.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Eddig csak átutaztunk Brnon. Most voltam bent a városban először.

 

Ami feltűnt:

 

Széles kővel lerakott utcák

Tisztaság!!!

Kutya szájkosárral, kutyagumit nem láttam.

Sok villamos

Gyalog óriási távolságok

A templom mögötti kilátón kb. száz fiatal sörözget. Kulturáltan!!!

Előzmény: vjano (17781)