G.Gambino Creative Commons License 2014.03.07 0 0 32363

Véleményem szerint nemcsak az a két féle ember létezik, akit említettél. Van az otthon buheráló, van a birka (aki egyébként nem biztos, hogy birka csak éppen lexarja, ha lehúzzák mert annyi pénze van) :) és van az, aki körbejárja a témát mert nem szereti, ha le akarják húzni. Utóbbi több szakemberhez fordul és nem áll meg az elsőnél, aki több százezret mond be egy munkára. :) Én a harmadik csoportba sorolom magam. Például úgy jutottam el 2007-ben maszihoz, hogy előtte nekem is 700 ezret mondtak egy BMW-re szakosodott szervizben olyan problémára, melyet ő szoftverfrissítéssel megoldott. Akit több ember ajánl, az vélhetően jó szakember, a legjobb marketing ugyanis az, ha nem magát reklámozza az ember, hanem őt ajánlják mások.

Az otthon buheráló általában nem zsír új vagy 2-3 éves autóba ül bele ezért is kell buherálnia, amit egyébként élvez is. Néha azonban nagyobb kárt okoz, mint amennyit megspórol mert egy ilyen a teljesítmény tekintetében kiélezett technikai dízel csodán nem minden buherálható a sufniban. Ebben az esetben pedig joggal vetődik fel az a kérdés, hogy ki is a birka? Nem személyeskedésnek szántam, de frankón el kéne ezen néha gondolkodni, mielőtt otthon szétkap az ember egy E60-at. Hibasorozatok lavináját indíthatja el ezzel.

Előzmény: F27szerviz (32362)