Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 126

Sziasztok Fórumozók!

Bár nem sok életet látok itt, mégis megpróbálom, hátha.... egy kis előzmény rólam: 30 éves leszek idén, kb 10 éve tudom, hogy magas a vérnyomásom. Akkoriban tesi tanárnak készültem és akkor derült ki kardiológián, hogy magas.Hogy mennyire nem emlékszem már, kaptam rá gyógyszert. De hát fiatalság bolondság, nem szedtem be, nem is törődtem vele. Sajnos egy darabig elég egészségtelen életet éltem, majd 3 évvel ezelőtt volt egy pánik rohamom ( bár én akkor azt hittem szívroham) és azóta figyelek magamra. Barátaim szerint túlságosan is, azt hiszik hipochonder vagyok. Leszoktam a kávéról és a dohányzásról, alkohol minimális. Újra nekiálltam sportolni, heti 4-5 alkalommal kettlebellezek és újra tervezem, hogy elkezdek kocogni. A testsúlyom is egész jól alakul, 182 cm 97kg és nem zsíros testalkat vagyok. A lényeg a vérnyomásom systolés értéke 130-170 között ugrál, átlagban 148, a diasztolé 68-82 közötti átlag 77, a pulzusom 58-80 közötti átlak 68. Minden reggel iszom galagonya, fagyöngy, citromfű, pásztortáska tea keveréket, plusz kisvirágú füzikét is, mert legnagyobb örömömre 2 éve ismeretlen eredetű prosztata gyulladásom is van. Ezen felül 1000mg c vitamin, 120mg q10, 500 mg magnézium, 500mg kálcium, ganoderma gomba, zöld árpa italpor, 1000mg halolaj (omega 3), rengeteg banán a kálium miatt, sok zöldség- gyümölcs..... étkezésre is figyelek, semmit sem szeretek sósan, nincs üditő fogyasztás, nem eszem fehér kenyeret, szóval próbálkozom, de valami még sem jó........ ha számít valamit többnyire reggel tűrhető a vérnyomásom, inkább estére megy fel... tehetetlennek érzem magam. Orvoshoz nem akarok menni, mert úgy is csak gyógyszert ad, hosszú távon az megint csak méreg. Ha valakinek van ötlete szívesen várom.