ghepard Creative Commons License 2014.03.03 0 0 62

Nálam az elsődleges cél a szemszárazság kiküszöbölése. "Nem akarok" jól látni, csak legyen csúszós-nedves a szemem, mint régen:(

Na ilyet se nem nagyon hall az ember. Igaz idézőjelbe tetted. De, ha rajtad van a ktlencse, akkor magad ellen mész - már ha jobbá akarnád tenni a könnytermelést. Ez kb olyan, mint ako jó futó szeretne lenni, de közben elszív naponta 40 cigit.......


Sokan ajánlották a lézeres műtétet, na látod, ettől teljesen elzárkózok!

 

Na ebben egy sínen vagyunk, mint már írtam......

El kezdtem olvasni az írásaidat, de nekem nagyon érthetetlen.

 

Kérdezz nyugodtan, megpróbálom megmagyarázni a dolgokat, ahogy látom tapasztalataim alapján.......

Tudom, hogy már kérdeztem, de mit is csinál pontosan a rebegtetés a könnytermelés szempontjából??

 

Lejjeb betettem egy hsz-t, melyben nemrég látott filmben egy kutatóállomás eredményét hoztam fel, ami pontosan azt erősítette meg, amit már vagy 10 éve tapasztalgatok a rezgésekkel. Elég tetemesen megnöveli a keringést - ezt emlegették többek között. De magyarázat nélkül hagyták, én betettem a magamét. A könnycsatornák nagyon vékonyak (amiken a mirigyekből a szemhéjig megy), ha itt gyenge valami oknál fogva az átmenés, akkor nyilván kevesebb könny mehet ki. Vagy némelyik már annyira bedugult, hogy nem is ereszti át a könnyet, de talán idővel ez is átjárhatóvá válik bizonyos szintig.... Ha valami elzárja az utat (bárhol) - az úgymond össze van ragadva, vagy magávál, vagy valamihez. Ha növelni tudja az ember a potenciált, akkor már nagyobb erővel fogják egymást taszítani (azonos töltés taszítja egymást) - és így eltávolodhatnak egymástól könnyebben - ez meg azt is jelentheti, hogy a könnyfolyam el is tudja hordani. 

Én a "zsíros" könnyre vágyok.

 

Hát akkor gyakorlodnod kellene ezeket a gyors rezgéseket. Jól besegíthetsz a csuklóddal. Tedd a csuklód felső csontját (ami a könyök felé indul) az orrod és homlokod közti mélyedésbe úgy, hogy a tenyered kifelé mutasson. Most próbáld gyorsan mozgatni a lázán nyújtott összes ujjadat kicsi kilengésekkel ide oda. A mozgás iránya merőleges a tenyér síkjára. Majd fordítsd el a kezed 90 fokkal, hogy a hövelykujjad és a kisujjad síikja kifelé mutason és újból próbáld mozgatni. Közbe lehet nyitott szemekkel pislogni a gyors ujjmozgások ütemére, vagy csukott szemmel is lehet pislogni. Közben lehet a szemeket mintah befelé húzni. Így mintha csökkenne a nyomás a szemhéj és a szerözött, ami miatt k¤nnyebben kijuthat a könny. Majd a másik kézzel is lehet próbálkozni. Ha jobbkezes vagy, akkor a bal kéz sokkal lassabban fog tudni mozogni, de gyakorlással elérheted legalább a jobb kéz sebességének 90%-át is....

Te először ezen kezdtél javítani, a szemszárazságon?

 

Igen, ez volt az első dolog, de párhuzamosan a látás javítása. A kettőt nem lehet szétválasztani, már csak azért sem, mert a szaruhártya (meg minden rajta, így a könny is) végzi el a fénytörés oroszlánrészét  - a 2/3-ad részt és csak az 1/3 részt végzi el a szemlencse. Tehát ha kiigazodsz a könnyeken meg a szaruhártyádon, akkor van esélyed, hogyf a látásodat is tetemesen feljavítod......

Előzmény: párnaf (56)