Antisystem Creative Commons License 2014.03.02 0 0 6651

Nézd, nézetem szerint az összes gazdasági fantáziálgatás felesleges, Putyin belpolitikai helyzete igen stabil, és Oroszország a világ országainak azon kevesei közé tartozik, akinek minden megvan az önellátásra is akár. Ez tény. Ugyanúgy tény, hogy Putyin ha gazdaságilag akarna zsarolni, akkor tök felesleges lenne a bankok körül variálnia, van nekije olajcsapja meg gázcsapja. De nyilván nem fog, ha nem kényszerítik bele azok a körök, amelyek rángatnák bele a NATO-t, az USA-t, láthatóan szívesen kavarnának világháborút akár ebből a konfliktusból.

Viszont egyet tudomásul kell venni, a világ az ukrajnai konfliktus EU kezelésével véglegesen megváltozott, innentől kezdve senki sem fog hitelt adni a Nyugat semmiféle békeajánlatainak... ahogy az oroszokat sem lehet azzal ijesztgetni innentől, hogy "a nyugat összevonja a szemöldökét" mert lexarják. Igen, ez is eljött, és nem, SAJNOS nem 20 évvel ezelőtt... az itt is előkerült NATO bővítési kötelezettségvállalás, és annak nyugati megszegése idején. Kicsit más lenne (szerintem jobb) az egész világ, ha Oroszország életéből kimarad a Jelcin-éra...

Egyébként ez nem előjel nélküli, tényleg változik Oroszország... amíg tizenéve egy közvéleménykutatás szerint az orosz fiatalok 60%-a tekintette példaképnek a nyugatot, legutóbb ez 30% alatt volt...

 

ÜdV

Előzmény: voks02 (6634)