Én mondjuk nem egészen így látom a MM kisérletet. A fizikusak teljes meggyőződéssel állítják, hogy az MM interferométert ha forgatjuk, akkor ki kellene mutatnia a két karban eltérő sebességeket.
De biztosan így van ez??? És ha mégsem képes erre az MM interferométer?
Most felejtsük el azt a fajta étert ami a fényt vezetné, amit csak meg kell pendíteni és máris gömbszerűen terjed a fény hullám. Az MM interferométer akkor sem tudná kimutatni a különböző sebességeket ha az éppenséggel létezne, mert forgatáskor a fénysugarak egyszerűen helyet cserélnek és ezt a műszer nem képes észrevenni, mert neki mindegy, hogy az 1. jelű fénysugár a kisebb sebességű vagy a forgatás után a 2. jelű a kisebb sebességű.
A fizikus okoskodás ez: futásidő különbségekkel számolnak, ez a delta t. Igen ám, de az interferométer nem tud különbséget tenni delta t és mínusz delta t között. Pedig a fizikus számítás erre alapoz, emiatt gondolják, hogy csíkeltolódásnak kellene lennie. Szerintem.
Mivel ez a logika hibás, ezért az MM interferométer forgatásával csikeltolódás nem is várható.
Arról nembeszélve, hogy a Silvertooth egyutas interferométer ki tudja mérni a Föld sebességét a mikrohullámú háttérsugárzáshoz képest, ami 370 km/sec a Crater/Leo csillagkép irányába.