ghepard Creative Commons License 2014.02.25 0 0 22

Azt hogy érted, hogy magától elmúlik? Valami dolognak csak közre kell játszani, hogy elmúljon. Én semmiféle műkönnyet nem használtam, igaz lencsét se hordtam - csak szemüveget. Kilenc évig, de nekem is annyira száraz volt már a szemem, hogy azt hittem tele van homokkal. Minden egyes pislogás szenvedés volt, tényleg azt hittem, hogy valami homokszemcséken gördülnek a szemhéjak. De mikor már erősebb szemcsit akartam beszerezni (2.5D kellett olvasáshoz) - a véletlen besegített és három nap alatt sikerült letennem - mégpedig úgy, hogy egész nap olvasnom kell a monitoron. Ez volt 2009 eljén. A szemszárazságomat is sikerült pár hét alatt kiküszöbölnöm. Én valami egész mással, mint itt próbálkoztok, műkönnyet nem nagyon lehet megoldásnak nevezni, hisz, ha abbahagyja az ember, akkor megint szárazak leszenk a szemei. A szemeknél nagyon fontosak az ún. mikromozgások, kb 40-60 mikrorezgés megy végbe a szemben egyetlen másodperc alatt. Én ez irányban próbáltam elérni a látás javulását és a szemszárazság visszaszorítását is, sajátszerűleg kikisérletezett kicsi gyors mozgásokkal........

Előzmény: párnaf (1)