Qukucs Creative Commons License 2014.02.23 0 0 17394

Automata módban élettelenek a képek.

Igen Te fogalmaztál jól. "inkább kicsit "laposak", szürkék"

képek feldolgozásakor adsz rájuk kontrasztot, szaturációt 

Ezzel próbálkoztam a ShotoScape-ben a kontraszt illetve az automata képjavítás funkcióval, illetve a telítettség állításával, habár ez utóbbi használatakor csak egy "csöppnyit" állítok csak, mert utána nekem nem tetsző színek jönnek elő.

P" állásban sötétnek érzem a képet,

Ez nem túl meglepő, a legtöbb váz inkább egy kicsit alulexponál,

Ezt nem tudtam, de érthető!

de mivel a záridő is nő, így sok kép bemozdul.

Ez úgy hangzik, mintha beltéri szituról beszélnél. Kevés fényben fotózni egy kicsit nagyobb tudást és gyakorlatot igényel.

Így téli hónapokban azért csak csak előveszem a gépet bent is... :) van mikor jó kép sikerül a saját vakuval is, de tisztában vagyok a megvilágítás hiányával.

A beltéri vakus képeknél engem leginkább egy világos felületeken, ruhadarabon visszacsattanó" villanó fényesség miatti rossz expo zavar. (is)

Próbáltam a rekeszértékeket is változtatni de.....

Azt nem szabad elfelejteni, hogy van itt azért egy rendes adag tárgyi tudás/információ, ami nélkül nem lehet....

a netten már olvasgattam egyéb írásokat, fotosulis anyagokat, amiket akkor olvasván érthetőnek tartottam, de mivel sajnos nem naponta van időm és lehetőségem a gépet használni, mire a gyakorlatra kerülne a sor már csak tapogatódzom. :(

Előzmény: zorko (17392)