uvj Creative Commons License 2014.02.17 0 0 3639

Szia! Kérdés milyen lehetőségeid vannak a pulykák szeretnek a földön fészkelni csendes nyugodt helyen ahol mások pl tyúkok nem zavarják! Ha ez megoldható akkor nagyobb kocsi gumiba, felnibe, nagy ládába, össze rakott kukoricaszárba szalma kazalba is szívesen tojik vagy akár csak a földre sarokba deszkával el sötétíttet helyen is szívesen fészkel. De a magasabb helyen lévő fészkelő helyet is elfoglalja! Tovább kérdés, hogy ott is szeretnéd-e  hogy el üljön vagy a tojásokat mással kelteted ha nem akarod ültetni egy sima ládába is tojni fog! Ha kelteni szeretnél vele akkor célszerű egy állandó helyre tojatni oda le is fog kotlani! A tágas helyre azért van szükség mert a kotlás ideje alatt így elkerülhetjük a tojás törést! Ha megoldható és olyan helyre tojik a tojások kiszedése se muszáj vagyis én nem szoktam! Azért figyeld pulykáid mert már a tojásrakás előtt keresi a helyét ilyenkor képes vándorolni is, hogy a tojásoknak a legmegfelelőbb helyet találja! Ahol talált egy alkalmas helyet ott elkezdi a fészket alakítani majd pár napra rá oda megy tojni! Nekem volt olyan, hogy a háztól az erdőig elment tojni és csak nagy nehézséggel tudtam kifigyelni hova is megy! Egy korhadt tölgy tövébe tojt! De még rengeteg pl. lenne! :-). Volt hogy a leponyvázott szalma kazalba tojt! Nyáron pedig a csalánba vagy a fenyő alá! És érdekes van egy öreg tojóm tavasszal nagyanyám régi alumínium kádjába tojik ott van fészek csinálva neki nyáron meg a kertbe a fenyő alá érdekes évről évre ugyan oda!

Előzmény: facskojozsef (3637)