zotyisz82 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13325

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Lakásfelújításban vagyunk.

Egy 44nm-es lakásunk van, és cirkó fűtést szeretnénk. A fürdőszobában lesz elhelyezve a kazán, és a hely szűkössége miatt muszáj kombi kazánt használnunk. Csak ez a fűtési mód jöhet szóba

Tudom hogy kis teljesítményű kazán kellene, és az ideális egy csak fűtő kazán lenne, de nem megoldható. Így 3 kondenzációs kazánt találtam ami érdekes lehet.

Ariston Genus Premium evo 24, Immergas Victrix 26 és Baxi Luna Platinum 24! 

Az Aristonról nem sokat tudok, de felettébb olcsó!

Az Immergasról jókat hallottam, viszont az nem képes olyan kis teljesítményre mint az Ariston.

A nagy kérdés a Baxi! Képes kis teljesítményre, hallottam róla jót is rosszat is (mármint a márkáról), viszont lényegesen drágább a többinél!

Szerintetek érdemes ennyi többlet pénzt kiadni érte? Megtérül-e valaha a különbség? Klasszisokkal jobb mint a többi, vagy csak fel van árazva?!

Fogalmam sincs mit tegyek. Szeretnék egy normális fűtést, de a szakemberek akik eddig nálunk jártak nem mondtak semmit. Fölöslegesen meg nem akarok ennyi pénzt kidobni az ablakon.

Úgy vettem észre mindegyiknek volt valami kedvence amit ajánlgatott, és fogalma sem volt a többiről. A kondenzációs kazán meg amúgy is egy fekete lyuk náluk. Nem igazán segítettek.

 

Köszönettel:

z