absolute.blondie Creative Commons License 2014.02.06 0 0 73727

Sziasztok! Horgolotucske vagyok.

Lanyok mivel hogy kaptam egy emilket szeretnek mondani valamit a kalapkeszites ugyeben.(nem mintha en lennek a mestere ebben az ugyben es gondolom felfogom háboritani  azokat akik tudnak kalapot horgolni )

Szoval van egy csomo gonyoru minta a bibi csak az hogy fejteszz fejtessz a kalapod meg nem lesszjo a pereme miatt.

A masik bibi meg az ha a mintat követed es  megha a lejböseget el is talalod(szerencsed van) a fejmagassagot meg nem vagyis az redmeny az hogy vagy lecsuszik a kalap a szemedbe vagy meg e feled tetejen billeg mint  a bili, mert rövid lessz a felmagassaga.

Tehat en azt javaslom annak aki nem mester kalap ugyben hogy kezdje a peremevel a kalapot amikor az megvan akkor kezdje arra rahorgolni a fejtetöt igy meglelelö merete kap.

A masik dolog meg az hogy szegyen szemre fogjon össze a nem mesterszeru kalapkeszitö 4 szálat a fonalbol es azt horgolja be igy tart a pereme es meg az utoso sorba a perem szélébe fuzzön bele egy kerek kalap gumit olyan bugyigumi félet ami rugalmassá teszi  es fenntartja a peremet.

En csináltam egy piros kalapot anno az a legyegyszerubb minta ami magyar ujsagban volt  anno.Ott végig a sor szélesitést ugy csináljak hogy a fejtetönel kezdve megjelölik 4-6 helyen ziherejsztuvel es abba az egy álcába 2 pálcát horgolnak.Amikor megvan a fejtetö a pereménél (szeles peremröl beszélek)ott 4-6 helyen ahol a ziherejsztu van vadul dupla pálcázzuk minden második sorban tehat 2-3-4 több nem is kell mivel a perem maximum 12 sor lessz.A legyeg az hogy egyenes sorban mint egy vonazo ugy mennek a szaporitások.

Na huzok mielött kiveritek aseggemet puszika mindenkinek és szép napocskát kivánok Maria

http://www.liveinternet.ru/tags/%E2%FF%E7%E0%ED%E0%FF+%F8%EB%FF%EF%E0/