ghepard Creative Commons License 2014.02.04 0 0 125

Addig is, míg jelentkezel, röviden egy ujdonság.

Vagy 2 hete megint néztem egy nagyot. Európa (vagy a Föld) legmélyebb (valami 35-37 méter mély uszodaféleség) kutatóállomásán (Belgiumban, ha jól hallottam) pont azt kutatják, hogy hogyan javíthatják a búvárok biztonságát és hogyan lehetne lassítani az öregedést. Mikor jobb a vérkeringés stb stb. Mondom megnézem, miről fognak itt dumálni. Egyszercsak el kezdtek beszélni a rezgésekről, meg a vibrációkról. Kifejlesztettek valamiféle matracot, de semmit se árultak el róla. Mi hajtja, hogy vibrál stb. A fickó ráfeküdt és semmit se lehetett látni, hogy rezgett volna. Fel vannak szerelve csúcstechnológiával (én semmivel, csak értelmezem, hogy mit érzek) és mérni tudják az erekben a keringést, hőmérsékletet stb stb... Mérik enélkül és mérik a pár perces finom rezgések után. Nos pár perces rezgetés után 70%-os keringési javulás volt tapasztalható. A fickó azt mondta, hogy meg kell érteni, hogy mi folyik itt, mert ez elég döbbenetes......... Az ember aztán gyorsabban merülhet alá vagy jöhet fel anélkül, hogy a levegő kárt okozna az ereiben. S hogy ez az öregedés szempontjából igencsak érdekes lehet....... Hát már nemcsak én látom így........ Egyébként a műsör a Discovery Sciencen volt s már több, rezgésekkel kapcsolatos műsort láttam ezen a csatornán különféle szemszögekből vizsgálva........

Nekem egyszerű magyarázatom van erre, amit már le is írtam. Rezgéskor nagy súrlódások lépnek fel a különböző anyagok határán, mert mindegyik másképp rezeg. Ezért tetemes hő keletkezik és ezáltal elektromos töltés is. Na most egy vérsejt, ha feltöltődik, akkor nagyobb lesz a belseje és külseje közti feszültség. Tehát máris jobban fog működni benne az anyagcsere stb. A sejt belseje negatív a sejtfal meg pozitívabb lesz. Alapismeret fizikából meg az, hogy az egyforma töltés taszítja egymást. Tehát így nem nagyon fog összeragadni két vérsejt és sokkal jobban fog körözni az erekben - különösen fontos ez a hajszálerekben. Mert ha ott ragacsosabb (kevesebb potenciállal hamarébb összeragad), akkor igencsak nehezen fog ott mozogni. Ezt tudja az agy is, a szív is és próbálja megnövelni a nyomást valahogy - hogy jusson friss vér, oxigén, tápanyag stb a legeldugodtabb helyekre is - tehát a hajszálerek legeslegvégébe.........  A rezgések ezáltal tehát tetemesen javítják a keringést, nemcsak a vérben, hanem mindenhol. Így a nyirokrendszerben is, a csontokban is és ez döntő fontosságú az immunrendszer szempontjából is. A meleg meg amúgy sem kedvez a baciknak, vírusoknak, meg egyéb pici élőlénynek - amik bennünk lakoznak szép számmal.  A méretük a kezünkre játszik, hogy miért, majd lepötyögöm.......

Előzmény: _pica_ (123)