dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 33

Ma egy olyan helyre kellett mennem, ahol mindig sokat kell várakozni. Van online időpontfoglalás, de ahogy az máshol is szokott lenni, az előre foglalható időpontok napokra előre elfogytak, ezért nem volt más választás, mint odamenni és várni.

 

Ott ülve arra gondoltam, hogy lehetne egy app, amivel ilyenkor húzathatnék sorszámot mással, aki már ott van. Pl. felajánlok egy összeget, mondjuk 300 forintot (vagy többet, ha sürgős a dolgom és fontos az elintéznivaló), megadom, hogy mikor érek várhatóan oda, és elküldöm a kérést. Akik ott vannak, és várakoznak, azok megkapnák a kérést, és közülük azok, akik akarnak egy kis pénzt keresni, figyelnék a sorszámok haladását, majd a haladási sebesség alapján húznának nekem sorszámot, némi ráhagyással úgy, hogy mikor odaérek, akkor nemsokára sorra kerüljek. Aztán amikor odaérek, akkor jelzem az appal, hogy ott vagyok, és aki a legközelebbi érvényes sorszámmal tud szolgálni, az megkapja a jutalmat.

 

Praktikus lenne, bár az ügyfélszolgálatok lehet, hogy nem örülnének, mert több nem válaszoló sorszámmal járna.