Edisons Creative Commons License 2014.02.02 0 0 395

Sziasztok!

Olvasgatom a  fórumot és látom sokaknak még milyen kincseik vannak otthon. De szerettem anno én ezt a korszakot, 2004-ben váltottam VHS-ről DVD-re, természetesen az újdonság varázsa megvolt, de ugyanazt az élményt nem tudta nyújtani mint a VHS. Azok az emlékek amik a videózáshoz kötnek tengernyi mozifilm, reklámok,klasszikus Disney rajzfilmek,eredeti szinkronok,Star Wars THX kiadás egy életérzés,stílus volt a videózás. A DVD-nek bár volt jó pár előnye a VHS-el szemben, de legtöbbször sajnos inkább csak szívtam vele, rengetegek klasszikus filmet direkt a DVD kiadás miatt újraszinkronizáltak,az "eredeti" VHS szinkronokat rendszerint kukázták. Sokszor a DVD sem azt a minőséget produkálta amit elvártam tőle(tehát DVD újra kiadások és eredeti közt is volt igen nívós különbség), a lemezen 1-2 db mélyebb karc és kuka filmnek. Ami nagy előnye volt a lényegesen jobb képminőség, az extrák amiket anno 1-2db VHS-re is ráraktak, valamint nem kellett előre tekernem a filmeket(ez volt a DVD legnagyobb előnye, mondjuk ez inkább kényelmi szempont). Igazság szerint a Blu-Rayel pedig úgy vagyok, hogy abszolút nem mozgat meg nem is érdekel, digitális korszakot élünk lassan már a BR-nél is jobb képminőséget tudunk otthon élvezni UHD képében. Igazság szerint értelmét nem látom, mire igazán elterjedni a formátum addigra meghal. És ha esetleg valakit érdekel nekem van elfekvő videomagnóm itthon, Aiwa márkájú, csak lejátszani tudja a filmeket felvenni sajnos nem tud. Régóta nem használtam valószínű tisztásra szorul, mert nagyon nehezen vagy egyáltalán nem akarja lejátszani a filmeket. Valamint van több, mint 60db eredeti VHS kazettám első tulajos, nem tékás és másolt filmek, mind eredeti+több mint 15db TV-ből felvett műsoros kazetta, ha esetleg valakit érdekel a dolog, dobjon meg egy e-mailel: dmd0138@gmail.com valamennyiért megválnék tőlük.