Peti-- Creative Commons License 2014.01.29 0 0 858

Én is inkább hagytam a dolgot, inkább másfelé mentem el. Vannak akik a régebbi, bevált, alacsony talpfeszültségű vakukra esküsznek. Metz-ek, Pentaxok, de azt hiszem a Vivitar-nak is van alacsony talpfeszültségű vakuja. Aki ebben járatos biztos tud adni tanácsot ezekről, én nem ebbe az irányba indultam el. Lehet, hogy kicsit drágább, de én egy Yongnuo 560 III vakut vettem hasonló céllal. Szintén csak manuális, dönthető forgatható fejjel. Hallottam már olyan véleményt, hogy nem jó, kínai, gagyi, stb. A tapasztalataim csak pozitívak vele, kulcsszáma kellően nagy, elég jól összerakott szerkezet benyomását kelti. Ennél a vakunál tudom, hogy nincs agyonhasználva a villanócsöve, nem kell attól tartani, hogy eldurran a következő villanásnál, ha meg mégis van rá garancia. Egy 10+ éves vakuról senki nem mondja meg, hogy mennyit villantottak vele eddig, és azt sem, hogy mennyit fog még bírni. Ahogy öregszik, annál nehezebb alkatrészt beszerezni hozzá.

 

Én emiatt maradtam az új, költséghatékony vaku mellett. Plusz pont, hogy tud kétféle slave módot, és beépített rádiós vevővel rendelkezik, bizonyos Yongnuo vakukioldók külön vevőegység nélkül is képesek vezeték nélkül elvillantani. Nem egy hátrányos dolog... Árban nincs nagyon messze egy régebbi vaku + Yongnuo vevő páros árától (ha kell a gépről levehető funkció), és még magyarországi garancia is van rá, van hivatalos m-o-i forgalmazó.

Előzmény: Jerega (857)