wdl Creative Commons License 2014.01.25 0 0 25635

Miért tiltott? Mert én nem találtam erre vonatkozó felhívást! Ezért is kérdeztem. Seychelles-ről hoztunk haza a kézi poggyászban 4-5 db kisebb csigát kagylót amit a parton találtunk. NEM korallt! A határőr meg is nézte - kérdezte honnan van - mondtuk a parton szedtük emlékbe. Nem szabad kérdeztük? Mosolygott és intett, hogy mehetünk. Azóta a nappali bútor dísze egy helyes kis üvegdobozkában -  tehát nem porfogó...:-) És amikor ránézek ha nem is mindig de sokszor előfordul, hogy megelevenednek az emlékek. Szóval nekem egyáltalán nincs lelkiismeret furdalásom emiatt.  Egyiptom teljesen más ott külön felhívják a figyelmet arra, hogy TILOS kivinni bármilyen tengeri herkentyűt az országból! Így ott ezt meg sem próbálnám. Igyekszem én is szabálykövető ember lenni mert így neveltek és mert belső indíttatásom van rá. És nem azért mert magyar vagyok-e vagy sem ennek ehez semmi köze! Micsoda badarság már ez?! Mindenhol vannak emberek akik felülbírálják a szabályokat és a saját törvényeik szerint cselekednek. Éltem több országban tapasztaltam, ott is megérik a pénzüket a polgárok. Már ezt is ráhúzni a magyarságra kicsit túlzásnak érzem. De köszönöm a válaszokat :)