Cívis50 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 11864

Én tavaly ilyenkor pontosabban január 29-én oltottam életemben először 5db hurma -magonc alanyt. Ezeket január elején beindítottam 20C-fokon. Megfelelő szerszám hiányában, orvosi szikével, rögzítés oltószalag helyett fogselyemmel, gyertyát melegítettem az oltócsap szabad végére. A most nálad telelő Rosseyanka életem első 5 oltásának egyike, 5-ből 4 sikerült. Az az 1 db. sikertelen Nikita is éppen hozzád kerül. 1 Nikita Csarlihoz, 1 Rosseyanka pedig Temesvár mellé Igazfalvára, 1 Rosseyanka pedig, a kertembe lett kiültetve.

Ezen a kezdeti sikeren felbuzdulva, beszereztem profi szerszámokat és márciusban próbálkoztam cseresznye, meggy, körte, kajszi és őszibarack oltással.

A második sorozat összességében a kezdeti  95%-ról az őszre kb. 40-45 %-os eredményre apadt. Sok10-20 cm-es új hajtás lett a vízhiány és a kutya többlet (3 puliból 2 kölyök) áldozata. Ennek ellenére nekem kb, 10db. őszibarack mindezeket átvészelte. Nem volt rosszabb a túlélők aránya őszibarack  esetében. A veszteségek nálam teljesen fajtafüggetlennek mutatkoztak.

Én az oltást egyébként éppen ma kezdtem, 3 db Nikita's Gift oltványt készítettem.

  

Előzmény: Ali-bá (11852)