Maxipofi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 185

Kedved Mindenki,

 

A segítségeteket, tapasztalotokat és szakértelmeteket kérem.

 

13 éves, 40 kilós, kan, német juhász - dog keverék kutyusom 2 HETE rosszul lett.

 

A tünetei: - hátsó lábai összerogytak, járni alig tudott, séta közben többször eldőlt, összeesett.

                 - fokozott, erőteljes szívverés, időszakosan ritmuszavaros.

                 - teljes teste többször remegett, valószínűsíthetően mellkasi fájdalomtól.

                 - szemei vérben voltak.

 

Az állatorvosunk aznap megvizsgálta, szívbázis daganatra gyanakszik és vagy tüdődaganattal együtt.

 

3 injekciót kapott vízhajtót, szteroidot(2 adagot)

Másnap elvittük ultrahangra, vizesedést, semmilyen elváltozást nem talált az orvos.

(2 hónappal ezelőtt voltam vele ultrahangon (félévente rutinszerűen járunk) az orvos semmilyen az utolsó alkalomnál SEM vélt felfedezni bármilyen elváltozást, kinövést, daganatot.

 

Többszöri változtatásokra a mostani napi gyógyszeradagja:

 

Reggel:  Rutascorbin 2 szem, Normodipine 1 szem, Furosemid 0,5 szem, Panangin 1 szem.

Este: Rutascorbin 1 szem, Normodipine 1 szem, Furosemid 2 szem.

 

Átmenetileg "jólvan" viszont, előfordult nemsokkal a reggeli és esti gyógyszerbeadás előtt rájött némi remegés, olyankor előbb kapta meg a gyógyszereket.

 

Holnap viszem röntgen vizsgálatra, illetve ismét ultrahangra feltehetően már kirajzolódik, amennyiben van daganat.

A szíve itt ott, továbbra is kalimpál, hiába szedi a gyógyszereket.

Tekintve a feltételezett problémát és a korát, a műtét sikerességének esélye szinte nulla.(az eddigi információk alapján)

Az állatorvosom szerint, amennyiben hetente kapna injekciókat és mellette továbbra is szedné a gyógyszereket talán 1 hónapig húzná, viszont ez esetben idővel fenáll a veszély, hogy sorra leállnak a belső szervei...,szó volt altatásról is.

 

Maximálisan megbízom az orvosunkban, viszont nem akarok csak úgy beletörődni a helyzetbe. 

Mégegyszer kérlek Titeket, akármilyen ötletetek van írjátok meg, ha bármi másra gondolnátok a tünetek alapján, amire mi eddig nem, vagy ha a gyógyszer adagolásról van eltérő véleményetek, vagy bármi ami ezzel összefügg.

 

Addig is igyekszem kényeztetni a nagyfiút, mindenféle földi finomsággal, mióta megkapta a steroidokat, iszonyatos étvágya lett, lehetséges érzi,  a még nem várt "távozását"...

 

Előre is köszönöm,

Balázs