Ez a vizsgálat nem lenne mentes a tesztelők előkoncepcióitól. Az olvasmány élmények miatti befolyásoltság nagy mértékben torzítaná a véleményeket.
A szubjektivitást ugyan elméletileg a nagyszámú minta csökkenthetné, viszont a mintavételezés közel sem lenne reprezentatív.
Egyrészt vannak sokkal motíváltabb és grafománabb tesztelők, az ő véleményük nagyobb súllyal szerepelne.
Másrészt nyilván megjelennének ebben is üzleti szempontok.
A kérdésben, szerintem, csak objektív teszteknek van létjogosultsága.
A németek vizsgálják pl. a vágási teljesítményt egy gép segítségével. Ez az élességből és az éltartásból tevődik össze.
Ennek a mérésnek, úgy tudom megvan a szabványa.
Volna értelme esetleg az un. vaktesztnek, amikor a tesztelők nem tudják milyen acél van a kezükben, ugyanazon tesztelők, ugyanazon késeket tesztelik. Számuk kellően nagy, egymást nem ismerik, így befolyásolni sem tudják egymást.