Petya79 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 12535

Sziasztok!

Akinek Ariston Genus Premium Evo kazánja van, annak mondanak-e valamit ezek a paraméterek (?):

- 220 (lassú gyújtás)
Ez most 60%-on áll. De mit jelent ez?

- 231 (max. fűtési teljesítmény beállítása)
Nálam ez jelenleg 67%-on áll. Ha módosítom ezt az értéket, akkor azzal befolyásolni tudom a melegebb időben (3-5 Celsius, vagy felette) történő, gyakori utánkeringtetést?

- 238 (szivattyú sebesség kontroll)
Érdekes módon a beszerelési kézikönyvben ez a paraméter nem is elérhető. Én viszont módosítani tudom a következőre:
0-alacsony
1-magas
2-moduláció
Jelenleg a moduláción áll. Tudja-e valaki, hogy ez lényegében mit takar?

- 239 (Delta T szivattyú beállítás)
A beszerelési kézikönyvben ez a paraméter sem elérhető. 10-30 Celsiusig állítható, nálam 20 fokra van belőve.
Ez mit jelent a gyakorlatban?

- 249 (külső hőmérséklet korrekció)
-3 és +3 fok között módosítható. Ez nekem most 1 fokon áll. De tkp. milyen korrekciót is végez?

Ez az első téli hónapom ezzel a kazánnal. A decemberi fogyasztásunk 130 m3, ebből a fűtésre fordított energia kb. 80-90 m3 volt (a többi elmegy főzésre, tusolásra, mosogatásra).
Bár nincs viszonyítási alapom, de szerintem ez egy picit sok. A házunk viszonylag kis alapterületű (70nm), átlagosnak mondható szigeteléssel, kizárólag padlófűtéssel.
Szerintem a kazán megfelelő beállításával lentebb lehetne faragni a költségekből. Mondjuk hozzáteszem: a termosztát beállítása sem a legideálisabb, hiszen 0-24 órában folyamatosan 21,5 fokon áll. Egy próba erejéig a januári hónapra ezen is módosítok majd, de jó lenne tudni, hogy a kazán is megfelelően van-e beállítva.