Mikic71 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 93

Sziasztok!

Pár hete egy kis medvével bővült a család. Szása most 3 hónapos és egy Golden Retriever, egy mini yorki és két macska társaságát, na meg a családét élvezi. Elég könnyen elfogadta minden állati családtag, mi pedig őt is imádjuk. Úgy növekszik, olyan viharos sebességgel, hogy az hihetetlen. Tudom, hogy ez a fajta kutya nem '"játék", következetes nevelést igényel. Sok mindent megtanult már, ismeri a szabályokat, sokszor beengedjük a házba, hogy köztünk legyen, ismerkedjünk, főleg hogy ez a téli időszak nem is kedvez annak, hogy sok időt tudjuk a kutyára fordítani.  Mindennek megvan a maga rendje, szabálya, amit el is fogadott. Az evéssel, vagyis az etetéssel néha felmerülnek problémák. Konkrétan, amikor odaadom neki a kaját, mindig belenyúlok a táljába, mikor eszik, de egyre többször előfordul a morgás, legutóbb oda is kapott a kezemhez. Ez megengedhetetlen és elég nagy baj, tudom, rögtön rá is csaptam az orrára, és elvettem előle a kaját. Következő alkalommal már szépen hagyta, hogy evés közben belenyúljak a táljába, akár a szájába is. De néha mégis bepróbálkozik még a morgással, a kajának való nekifeszüléssel, annak ellenére, hogy már kapott érte.... Volt valakinek hasonló problémája? és hogy oldódik ez meg véglegesen?  Köszi a választ/-okat előre is. Üdv. mindenkinek.