trashmetal Creative Commons License 2013.12.05 0 0 31237

mint igértem

a táblázatokat én állítottam össze saját magamnak a magyar takarmányozási kódex adatai alapján, ami tartalmazza, hogy milyen állatnak miből mennyire van szüksége, valamint hogy milyen takarmányban milyen anyagból mennyi található...

 

nagyvonalakban ez alapján etetem az állataimat, valamint összeállított abrakkeveréket 1:2 arányban keverem gyógyszeres táppal....1táp+2abrak...

 

ez amugy CSAK PAPÍRFORMA, fontos megjegyezni, hogy a gyakorlatban nem így működnek a dolgok....

a napraforgó magot csak "megmutatom nekik", közel sem kapnak annyit, mint amennyi számolva lett, mert bár szeretik nagyon, de komoly felfújódást okozhat.....

a kukorica megint egy tabu dolog... csak a vágásra szánt állatoknak adom, mert májkövesedést okoz, ami az állat egészségét rombolja... ezt is csak a gyógyszeres nyúltáp mellett etetem velük, mert kár lenne kidobni a levágott állat máját....  szóval kukoricával óvatosan mindig...

 

a táblázatok konkrét etetési összeállítást mutat----írtam hogy ez papírforma... az abrak mellé lucerna szénát, és réti szénát kapnak attól függően, hogy miből mennyi van, vagy melyiknek mennyire van szüksége a lucernában lévő fehérjére...

 

Előzmény: trashmetal (31236)