gigi21hu Creative Commons License 2013.11.28 0 0 480

Az 50. évforduló kapcsán vagy 100-szor megnéztem a Zapruder videot. Valami furcsa volt mindig, de nem jöttem rá sokáig. Aztán beugrott. Ott áll Zapruder a gyilkosságtól kb 20 méterre, hallja a lövéseket, látja a szétloccsanó fejet és nem rándul meg a keze. Nem veszi el a szemétől a kamerát, nem kapcsolja ki, nem kezd el kaszálni, rezzenéstelenül filmez tovább. Pedig amatőr volt. Egy profi fel van készülve ilyesmire és tapaszta is sok megdöbbentőt filmezés közben, de ő amatőr volt. Legalábbis ez a sztori. Persze már összemosták a CIA-vel is közben. Szerintem sem úgy történt, ahogy a Warren-jelentés megállapította, de a szélsőséges teóriákban nem hiszek. Szóval nekem gyanús Zapruder magatartása, mintha tudta volna, várta volna. Amúgy az a szerencsétlen esernyős fazon is hihetetlen. Tudom, esett korábban az eső, de az eredeti TV hang, amikor az elnök a reptéren van, azt mondja, süt  nap, jobb idő nem is lehetne. Az Elm utca környékén sincs esernyő senkinél. Csupán annál a fazonnál, aki pont ott áll, ahol lelövik az elnököt. Vagy épp ezért áll ott. Szóval vannak itt kérdések.