aggódós majom Creative Commons License 2013.11.21 0 0 142

Sziasztok!

 

Rólam annyit, hogy egy túlontúl aggódos anyuka vagyok, ahogy a nickem is utal rá.

 

A problémám a következő:

 

Van egy 7,5 éves fiam, akinél az iskolai szűrés alapján megállapították hogy a herék nem tapinthatóak.

Nagyon megijedtem, és persze egyből a legrosszabbra gondoltam.

A neten elolvastam egy csomó dolgot, és beszéltem ismerősökkel is.

Arra jutottam, hogy valószínűleg rejtett heréje van a drágámnak, ami nagyon veszélyes (ebbe most bővebben nem mennék bele), és elvben már 1-2 éves korában műteni kell.

Ő koraszülött és ez náluk fokozottabban jelntkezik.

Mivel egyedül nevelem, és nincs fiú a családban én nem tudtam hogy a heréket is állandóan vizsgálni kell.

Minden évben voltunk szűréseken, a védőnőnél, a körzeti orvosnál, és mivel fent állt a veszélye hogy a veséjének baja van (hála az égnek nincs) ott is.

A legutóbbi kb 1 éve volt, mindig megnézték a fütyit, a zacsit, mindent, és mondták hogy minden rendben van. Szóval hova lett szűk 1 év alatt???

Mikor én megnéztem akkor én se éreztem, viszont fürdésnél meleg vízben igen, de csak 1-et.

Beszélgettem erről vele, elmondtam hogy ez nagyon fontos, és hogy ezeknek a heréknek a zacsiban a helyük, és hogy szokta-e érezni, és azt mondta igen, de csak 1-et.

Időpontunk már van a sebészetre (miért nem az urológiára küldenek?) de az csak decemberelejére, addig viszont kb idegsokkot kapok.

Tudom hogy biztosat csak az orvos tud mondani, de arra lennék kiváncsi hogy akik egy kicsit is értenek hozzá, azok mit gondolnak erről?

Kell műtét, elég a gyógyszer, megvan a másik here? Lehet majd gyereke? Fog tudni teljes és kiegyensúlyoztt nemi életet álni?

 

Előre is köszi a válaszokat.