Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 139

Más, teljesen más rendszer, más az egész, a hdd és a vhs videó. Meg vhs és vhs között is van különbség, a hd már az élességre van kihegyezve (tűéles) nekem fárasztó a szemnek, totál sima, (tiszta) kép, mint ey festmény vagy egy fotó, a színek átlagosak. Olyan mint nyáron az ég vagy olyan kék, hogy szinte sötétkék, annyira tűz a nap és tiszta az ég, hogy már szinte sötétkék, vagy ahogy meteorológusok mondják, jó idő hangulati bárányfelhők jelennek meg, de ez különösképpen nem zavarja a napsütést, hangulati jelleggel vannak jelen. Ezzel a hasonlattal a hd és vhs közötti különbséget értem. VHS-en mondjuk a jobb típust és márkát összehasonlításul. VHS-em: Kellemes a szemnek a lágyabb (nem homályos) kép és csillogóan szép felerősítettebb szinek mint maga a tv adás. Kis analóg "jó idő szemcse" nem rossz, nem zavaró, sőt. Olyan mint a kiadott DVD-n egy korábbi műsornál, mondjuk a Dallasnál, azok az éles kis szemcsék a felvételben. Nem összetévesztendő amikor meg van törve egy kábel mondjuk és tök sz@r szemcsés, vagy zavaróan szemcsés, azaz az adás minőségét rontó szemcsék, azok hibák.

 

Az meg, hogy a vhs egy olyan készülék ami ebben a mindent már lassan informatikával vezérelt világban egy informatikához még köszönőviszonyban sem álló készülék adja és veszi a műsort, külön kiemeli a tömegből (nincsenek benne informatikai fogalmak). Winchester itt van a gépemben, elég ebből ennyi. Nem vagyok egy megrögzött informatikai mániákus, aki még a padló lapot is winchesterekkel rakná ki, van aki ilyen, az informatika szerelmese én nem. Volt idő mikor jobban tetszett, de az nem mostanában volt, sőt mondhatni egyre kevésbé. Nem arról szól már mint korábban, ez a terület is nagyon megváltozott, leural mindent. Bekígyózik mindenhová és mindenbe.

Előzmény: Ati_66 (130)