D3m0o0 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2569

Üdv!
Szép lassan haladok a légpárnás tervezésével, még mindíg csak elvi szinten építgetem, és szeretnék segítséget kérni a légcsavar kiválasztásához. Először is kérdés, hogy ~200kg-os hajó soknak számít-e? Egy személyre tervezem, maximális össztömegre 300kg-ot vettem. Hossza 3020, szélessége 1950mm, sarkai le vannak csapva, és ha jól számoltam a szoknya kisebb felületen érintkezik a talajjal, így kb 4,3 m^2 jött ki a területre. Motort példának egy Rotax 447-et vettem, 29,5 kW, 40 LE, max 7000rpm, az áramlási csőnek meg első körben 760mm belső átmérőt adtam meg, de az csak a látványterv miatt, szóval változtatható. Emeléshez leválasztom kb a 25%-át a légáramnak. 

Lehet hogy valami nagy baromságot csináltam, de a netes kalkulátorokkal valami óriási térfogatáram kellene, valamit számolva még több jön ki (30-60m^3/sec)
Nyilván a szükséges nyomással számoltam, ami a felületből és a hajó tömegéből jön ki.
Van erre a célra valami érthető és konkrét tervezési folyamat, vagy esetleg ventilátorok pontos adatokkal elérhetőek valahol? Bármi nemű segítséget szívesen vennék! (gubics99@freemail.hu)