Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 113

Tovább menve a témához kapcsolódva a gondolatfejtésemen, én úgy hallottam, mert akkor még nem éltem, hogy a VHS elődje a Betamax volt és állítólag jobb volt, mint a VHS mégse az nyerte meg a tendert és nem a Betamax, hanem a VHS terjedt el, majdhogyem több mint 30 éven át. Tovább megyek, az informatikához kapcsolódva: a Novell NetWare milyen egy jó és elterjedt, hálózati operációs rendszer volt (én a 3.11-et jobban kedveltem, mint a 4.11-et, mely a nagy adatbázis felépítésével (NDS), az internet egyik elő hírnöke volt). Még NetScape navigátort is kidolgozott böngészésre, a Microsoft mégis mindent felülírt, nem véletlen lett az atyja mostmár alacsonyabbra csúszva ugyan, de  a világ második leggazdagabb embere. Gyakorlatilag le utánozta a Novellt, nem volt elég mint Cliens Windows megjelenni, ő már Windows Servert is akart és kezdett el gyártani és a Novell elemeit helyezte át, látványos, grafikus formában (grafikát kedvelőkre hatva, akiknek még az is számított, hogy egy felhasználó merevlemez területének kvótáját grafikus elmekre kattintgatva adja meg.) Így már nem csak a kliens gépek lettek Windowsosok (Microsoftosok), hanem a szerverek is. A CD megjelenésével és egy GHOST program segítségével már a rendszergazda szerepe és feladata is tovább csökkent, sulimban a tanárnak felírt egy ilyet, rá tömörítve a kliens gépek Windows rendszerét, így ha bármelyik tanuló elk@rta, nem kellett semmi mást sem csinálni, mint behelyezni ezt a lemezt és a GHOST program 10 perc alatt ráküldte az összetömörített rendszert. Ezt meg még a tanár is meg tudta tanítás alatt is csinálni. A gépekbe meg már nagyobb méretű Winchhesterek kerültek, így a még meglévő Novell Server szerepe is egyre tovább csökkent, már fő funkciója az Internet elosztására korlátozódott. Aztán persze kitalálták, hogy erre jó a Windows Server is, minek egyáltalán a Novell. Ma meg már minden az internetre épül, mint ahogy említettem, külön Internet alkalmazások és erre készülékek léteznek, a fő funkciót az internet látja el. Teljesen átrendeződött minden (megváltozott a világ), akik korábban jól jártak, vagy nem jártak olyan rosszul, nem biztos, hogy ezt mostanság is elmondhatják. Viszont vannak akik még joban mint korábban és érdekük ez, profitálnak a dologból. Beolvad sokminden a másikba, ezáltal az ami beolvadt gyakorlatilag kilőve. Novellt is felvásárolták, már az sem létezik, a televíziózást, videózást is beszippantotta az informatika,  majd az internet. Kíváncsi lettem volna egy olyan világra ha pont az ellenkezője maradt volna fenn. Amik megszűntek és beolvadtak, pont fordítva lett volna. A Novellbe például ha be szerettünk volna lépni a jelszót írtuk ugyan, viszont még csillagot sem tett karakternek, csak a kurzor villogot, de nem is ment arrébb sem, mintha nem is írnánk. Tanárom akkor azt mondta, hogy ez is védelem, ez jobb, mint amelyik csillagot ír azért, hogy még azt se lehessen látni, hogy hány karakteres a jelszavunk. Manapság az email postafiókoknál szinte mindegyiknél csillagoz, amikor beírjuk a jelszót. Novell elhíresült volt, hogy sokkal jobb az adatvédelme mint más sorstársainál. Ezek ey kis kitérők a témánál maradva vázolják, hogy mennyi mindenre igaz az alábbi állítás és az, hogy milyen formában történik meg az.