Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 109

Az internet ma már egy iparág. Amikor én az informatikát tanultam, sok ideig, még nem az internettel volt egyenlő az a szakma. Ma már az internet is beszippantja a 'hagyományos' informatikát. A híradó is közli szinte minden riport után, hogy további híreinket elolvashatja a www. ..... . És aki nem használ internetet? Az gondolom elégedjen meg amit a hírekben beolvastak. majd eljön az idő, hogy ha ki akarod zárni vagy minimálisra csökkenteni az informatikát az életedből már a wc-t sem fogod tudni használni. Nem véletlen, hogy a net előre törésével és a net függés maximálisra történő törekvéseivel és kihasználásával megjelentek a táblagépek, a telefonokba is beépítve, a laptopok mellett net book-ok jelentek meg és még a blu-ray ba is be helyezték a LAN slotot is. Ma olyan messze elkerülném ezt a szakmát, amennyire lehet, csak a 'szakma' nem tud már elkerülni minket. Társadalom szinten iszonyatos mértékben jelen van, kivonni magadat szinte lehetetlen, de azért ha ma kellene szakmát választani, szakmai szinten elkerülném, mert már régóta nem arról szól, mint amiről amikor én tanultam. Persze a 'világ' is akkorát változott a legkisebb morzsa szeletekig lebontva, minden megváltozott (mármint az emberek alkotta dolgok és maguk az emberek) (a természet legefeljebb hozzá durvul) és, hogy jó vagy rossz irányba? Mindig vannak akik mindebből minden körülmények között profitálnak..