Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 103

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Még a kilencvenes évek végén egy akkori nagy informatikus tanárom akinek elvittem egy vhs kazettát, mert egy filmről elég sokat beszéltünk soha sem volt ideje megnézni, mert a suliban informatika órái voltak, délután informatikai tárgyú tevékenységet végzett a suliban, hazament és szintén számítógéppel foglalkozott programokat írt. Hiába volt videó magnója, szinte soha be sem kapcsolta. Az egy teljesen más terület volt, az informatikához semmi köze sem. Manapság már a videózás, tévézés és informatika szinte egy és ugyanaz. Ez a tanárom akkoriban azzal viccelődött, kérdésemre, hogy mikor nézné meg a filmet? „Hogy ha majd fel veszem CD-re! Egy nagy informatikus, mint ez a tanár is, csak számítógépbe tudott gondolkodni a VHS videó viszont teljesen más volt, semmi köze sem volt hozzá, nem azért mondta, mert elavult lett volna és jobbra vágyott, hanem mert ami nem informatika volt az számára nem is létezett. És igen, elavult lett, mert az informatika magába szippantotta fájl (dvd) formátumban. Manapság ez az egyik ok amiért tetszik nekem egy VHS doboz látványa és főleg használata. Mert ki kapcsolom a számítógépet és az egész informatikát, ha tv-t szeretnék nézni, valami ami MÁS és nincsen köze az informatikához. Pedig nekem az a szakmám, akkor még szerettem, jó volt az egyik szobámban gépezni, játék programokkal foglalkozni, operációs rendszer indító fájlokat írni, rendszer telepítésével és beállításával foglalkozni, majd amikor valami másra vágytam, kikapcsoltam a gépet és átmentem a másik szobába, ahol a tv és a vhs videó volt, leheveredtem az ágyra és néztem a felvett sorozatomat, műsoraimat. Kikapcsolt abból a világból, mert más volt, azt a másik szobában hagytam. Ma is ez az egyik amiért kedvelem a vhs-t, csak ma már olyannyira behálózott mindent az informatika világa, ezt kizárni már egyre kevésbé lehet, reklámok, utcán nyomkodó tabletek és laptopok, és mobil telefonok. Kétségtelen, hogy a vhs akármennyire is „már elavult” még mindig elmondható, hogy MÁS, és az informatikához nem sok köze van. Ezért is lett ’elavult’ ez a technológia nem tudott volna beilleszkedni az informatika világába, hiszen éppen ő amortizálta, szűntette meg. Mechanika, szalagos műsor rögzítés??: Semmi fájl, semmi winchesterre történő másolás, semmi informatikai eszköz és informatikai fogalom. 'Csak' maga a filmezés és tévézés egy vhs dobozból kivetítve. Nincs fájl elnevezés, meg semmilyen informatikai fogalom. Ez, hogyan is maradhatott volna fenn, ebben a terjedési formában, ahogyan az informatika terjed??? Parkoló őrre sincsen már szükség a Budapesti Duna plázában, mert számítógép vezérlés intézi az egészet.