Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 99

Üdv.

Köszönöm. Nem volt ez probléma, mert így a jó, amikor sikerül jót kihozni és megcsinálni. Akkor vagyok elégedetlen mikor nem tudok megjavítani valamit és olyan totál használhatatlan, hogy lomtalanításra kell, hogy dobjam. Ezek szerencsére ettől nagyon messze voltak, voltaképpen a legjobb állapotban lévő 2 készülék amit interneten valaha is kaptam, a felújítás pedig ha sikerrel végződik nagyon jó, az állásidőn kívül amiket megírtam gyanítom, hogy szervizben történhetett velük, tehát (áthangoláskor a szervizes a Tuner résznél dolgozott, hiszen az áthangoló panelt oda kellett beiktatni) és akkor egyben állított a fényerőn is, az IC-n elhelyezett másik kis áramkör is, melyet átforrasztással oldottak meg olyankor szokott előfordulni, ha az meghibásodik, de mivel ez (VT-110E) kora ellenére egyáltalán nincs le pusztulva, sőt csillog villog az áramköre, mechanikája, feltételezhető, hogy az áthangolásnál történő zárlat következtében történt ez vele. Az állásában csak annyi történt, ami az idő és nem használtság függvénye, hogy az ékszíj kissé megnyúlt, nyomó görgő megkeményedett (de még nem gyűrte a szalagot), fej be koszolódott még azt nem is írtam (de csak a VT-110E)-nél és nem ártott egy kis szilikonozás sem. A Tuner egység fényesebbre való állítása és az IC-n elhelyezett áramkör már szervizes "dolog" következmében történt. A VT-145-nél csak a Tuner fényerejét kellett vissza venni a normálra. Az jó, hogy volt használva, bejáratva, a kondenzátorok is jól be tudtak égni, az adja ki az eredeti szín és kép minőséget. A másik se rossz, csak az az említettek miatt és, hogy az kevesebbet volt járatva alatta marad. Van egy másik VT-110-esem, azért is írtam anno, hogy ismerem a készüléket, az sokat ment és nincs semelyik IC-n helyettesítő, kiegészítő áramkör átforrasztva, így az ugyanúgy kiadja a csillogó szín és kép élességet mint az Öntől kapott VT-145.

A másik két készülék amit említett, hogy "mindkettőnek állásában tönkrement az áramköre" - nem biztos, hogy az állás idő miatt történt, főleg ha még áram alatt sem volt. Ezt csak azért mondom, mert én még nem láttam (persze a kivételek erősítik a szabályt, csak nem általános ebben az esetben), hogy egy készülék működik tökéletesen, hibátlanul, elcsomagolja szekrénybe, nem hideg, nem meleg, nem nedves helyre, úgy 10 - 15 év múlva mondjuk előveszi és az áramköre vagy azon alkatrész úgy meghibásodik, hogy nem képes életre kellni, megszűnik működni. Ilyen 10- 15 év állástól a szerves anyagok vetemednek leginkább (ékszíj, nyomó görgő). Műanyag, fém, áramköri alkatrészek nem. Főleg ez utóbbit inkább az áram képes nagyon (totálisan) tönkre tenni, részlegesen, vagy teljesen bénítani.  Ha kidobja mondjuk kertes házban a sufni mellé és 15 évig éri a nap, eső (ha kiszárad teljesen és úgy áramba helyezi semmi sem történik, kivéve ha olyan hosszú évekig kapja a vizet, hogy szét rohadnak az érintkezései), az időjárás viszontagságaitól (túl meleg)  felpúposodnak a kondenzátorok és vacakabb lesz a képminőség, de szín még ettől sem mehet el, az IC-t ez nem érinti, csak a zajszűrése lesz alacsonyabb, (kondenzátorok gyengébbek, ilyen viszontagságtól hamarabb tönkre mennek) ezáltal gyengébb lesz a kép tisztasága és ilyenkor mondják, hogy "lomi" "leharcolt" "nagyon öreg" a gép, hiszen a nem megfelelő tárolása ebben az esetben 60 - 90 évesnek megfelelővé teszi a készüléket. Szervizesekkel nem jó a tapasztalatom, utálják ezeket a videókatt,  mást szinte mindent javítottak nekem, hol több - hol kevesebb sikerrel (20 éves készüléket is simán), hitachi-hoz ha még csak kérdést intéztem valami jelenségével kapcsolatban már el is zárkóztak.

Előzmény: Törölt nick (98)